ההורים מאיימים: "לא נפתח את שנת הלימודים הבאה"

בפורום ועדי ההורים היישוביים מסכמים בסיפוק את השביתה בעשרות יישובים בכל הארץ. "היה שיתוף פעולה מדהים, הוועדים דיווחו שיותר מ-90% מהתלמידים פשוט לא הגיעו", אמר זאב גולדבלט, מייסד הפורום, בשיחה עם חדשות 2 Online. לדבריו, אם משרד החינוך לא יקבל את דרישות ההורים, שנת הלימודים הבאה לא תיפתח כסדרה

למרות הקריאה של שר החינוך נפתלי בנט להורים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר, כיתות הלימוד בעשרות יישובים נותרו היום (ראשון) ריקות בעקבות השביתה שעליה הכריז פורום ועדי ההורים היישוביים במסגרת "מחאת הסרדינים". בשיחה עם חדשות 2 Online מזהיר זאב גולדבלט, מייסד הפורום, כי אם משרד החינוך לא יורה על צמצום מספר התלמידים בכיתות - הלימודים בשנה הבאה לא ייפתחו במועדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ניסינו לרמוז לשר בנט ולראש הממשלה, שיבינו שאנחנו רציניים", אמר גולדבלט. "לצערי אף אחד במערכת לא הבין כמה אנחנו נחושים ורציניים ולכן נאלצנו להגיע ליום הזה. אם משרד החינוך לא יתעשת, לא תהיה לנו שום אפשרות אחרת ונידחק לסיטואציה שלא נוכל לתת לשנת הלימודים להיפתח כסדרה".

"זה היה יום מאתגר שבו הוכיחו מאות אלפי הורים שחובה להתייחס לקולם ולדעתם ומשרד החינוך לא יוכל יותר להתעלם", אמר גולדבלט, שמשמש גם כיושב ראש ועד ההורים בגבעתיים. "היה שיתוף פעולה מדהים והוועדים דיווחו שיותר מ-90% מהתלמידים פשוט לא הגיעו".

גולדבלט תקף בחריפות את התנהלותו של שר החינוך בנט והאשים אותו בכוחנות. "השר בנט עשה טעות אדירה בכך שהחליט להימנע משיח עם ההורים על בסיס שווה ומכבד", אמר. "הוא החליט לפעול בגסות לב, תוך שהוא מתעלם מצעקת ההורים המוצדקת. אפשר היה להימנע מההשבתה הזו והיינו שמחים להימנע".

מחוץ למספר בתי ספר ברחבי הארץ התקיימו בבוקר הפגנות בהשתתפות הורים ותלמידים שקראו להפחתת מספר הילדים בכיתות מ-40 ל-32. הם נושאים שלטים עליהם כתוב: "גם לי מגיע יחס אישי" ו"אם צפופים לא לומדים".

בפורום ועדי ההורים הבהירו כי ההחלטה על ההשבתה התקבלה רק לאחר שפנייתם למשרד החינוך בנושא לא זכתה להתייחסות ראויה, כך גם לאחר העיצומים החלקיים שבהם נקטו בשבועות האחרונים. "ההיענות מכל הארץ היא מטורפת", אמר בסיפוק יו"ר ועד ההורים בירושלים פז כהן בשיחה עם חדשות 2 Online.