ביום א': שביתה בבתי הספר היסודיים בכל הארץ

פורום ועדי ההורים היישוביים מחריף את המאבק בצפיפות בכיתות. בשבוע הבא: השבתה של יום לימודים שלם במחאה על "התנהלות משרד החינוך": "מראית מבזה ובעייתית הזורה חול בעיני הציבור כולו"

מחאת הסרדינים (עזרי עמרם, חדשות 2)

"מחאת הסרדינים" עולה מדרגה: פורום ועדי ההורים היישוביים הכריז היום (שלישי) על השבתה מלאה של כל בתי הספר בארץ ביום ראשון הקרוב, במחאה על הצפיפות בכיתות הלימוד. בחלק מהיישובים תימשך השביתה עד לסיום שנת הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפורום ההורים דורשים כי מספר התלמידים בכיתות יוגבל ל-32 ומאיימים כי אם לא ימצא פתרון מוסכם בנושא, שנת הלימודים תשע"ו לא תיפתח כסדרה. "פורום ועדי ההורים היישוביים מביע את הסתייגותו המוחלטת מהתנהלות משרד החינוך בימים האחרונים", נמסר.

ההורים הביעו זעם על החלטת משרד החינוך להפסיק להידבר עם פורום ועדי ההורים היישוביים, המייצג 120 רשויות. "ככיסוי להתנהלותו הלא דמוקרטית הזו מכריז המשרד על ניהול של משא ומתן על ארגון המייצג בקושי את 13 חבריו", אומרים שם.

המחאה מחריפה. ארכיון

בפורום פנו לארגוני המורים, להתאגדות מנהלי בתי הספר ולראשי הרשויות לגבות את ההחלטה שלא לשוב ללימודים ב-1 בספטמבר ולשבות עד ליישומה של החלטת הממשלה מ-2008 שקובעת תקן מירבי של 32 תלמידים בכיתה.

למרות כוונת ארגון ההורים, במשרד החינוך הבהירו היום כי הלימודים ביום ראשון יתקיימו כסדרם. "ההורים מתבקשים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר ולא להיכנע ללחצים", קראו במשרד החינוך. "המשרד מקיים בימים אלה הידברות שותפת עם ארגון ההורים הארצי וימשיך לפעול בשיתוף פעולה ובהידברות מול ארגון זה".

ביום ראשון השבוע הושבתו בתל אביב הלימודים לשעה אחת, בגבעתיים לשעתיים וברמת גן הושבת יום הלימודים כולו בשכבות לימוד שבהן קיימת סכנת איחוד כיתות. בבית הספר "ארזים" בתל אביב התכנסו עשרות הורים ותלמידים בפתח בית הספר, הם נשאו שלטים וקראו לשר החינוך להתערב במהירות במשבר. ההורים מחו על הכוונה לצמצם כיתות, דבר שיוביל לצפיפות יתר.