בוטלה הופעת להקה צבאית בטקס של המכינות הקדם צבאיות בגלל שירת נשים

חניכות מכינה צבאית בדרום ת"א זועמות על כך שבטקס הסיום הארצי הוחלפה ברגע האחרון הלהקה שבה היו אמורים להופיע חיילות. לטענתן, גם בין הנואמים לא הופיעו כלל נשים. מנכ"ל מועצת המכינות: "מדובר בטעות בתום לב, נלמד מהמקרה". משרד הביטחון: שיבוץ הלהקה - בעקבות בקשת ראשי מכינות דתיות

אילוסטרציה (חדשות 2)

חניכות המכינה הצבאית בינ"ה שבדרום תל אביב שיגרו השבוע מכתב חריף למועצת המכינות שבו טענו להדרת נשים במהלך טקס הסיום הארצי. "התרשמנו מאוד מהטקס המכובד", כתבו הצעירות המאוכזבות, "אך דבר מה צרם לנו מאוד ואף פגע בנו באופן אישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת החניכות, להקת חיל החינוך והנוער שהייתה אמורה להופיע בטקס הוחלפה ברגע האחרון בלהקה שחבריה גברים בלבד. עוד הלינו על כך שבין הנואמים המייצגים את המכינות, משרד הביטחון ומשרד החינוך - הופיעו אך ורק גברים.

"אנחנו מבינות כי בניית טקס אשר נוכחת בו גם אוכלוסייה דתית יוצרת מורכבות מסוימת", כתבו החניכות. "עולה אצלנו השאלה המטרידה: למה בטקס סיום רשמי וממלכתי של מכינות קדם צבאיות, רגע לפני הגיוס לצבא, מדירים נשים? וזאת בניגוד מוחלט לחוק הצבאי שיחול על כולן וכולם בצבא".

"שגיאות בטקס"

מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות דני זמיר, שלא נכח בטקס בגלל התחייבויות קודמות, הודה שאכן אירעו שגיאות בטקס שעל הפקתו, לטענתו, היה אמון משרד הביטחון. "אנחנו לא מתנערים מאחריות, אנחנו היינו צריכים לאשר את התכנים ולוודא שהם מתאימים", הדגיש זמיר בשיחה עם חדשות 2 Online. "הדרך לטפל בזה היא פשוט ללמוד מטעויות".

לדברי זמיר, בעקבות הפניות שקיבל החליט לקבוע דיון ביום חמישי הקרוב עם נציגי משרד הביטחון על מנת לסכם את הכללים העתידיים לאירועים מסוג זה. "בכל הנוגע להופעה על הבמה - או שיש שירה מעורבת או שאין שירה בכלל", הוא הבהיר. הוא הדגיש כי הטעויות נעשו בתום לב על ידי אנשים שלא הכירו את כללי הטקס. "אני חושב שבהחלט יש מקום לביקורת וצריך ללמוד ולתקן להבא", אמר.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון קיים השנה לראשונה אירוע מתן תעודות הוקרה לבוגרי המכינות הקדם צבאיות, אירוע שהתקיים בבית הפלמ"ח בהשתתפות מאות בוגרים, מ-51 מכינות בכל רחבי הארץ. לאור בקשת ראשי מכינות דתיות, וע"מ שלא לפגוע ברגשות חלק מהמשתתפים, הוחלט לשבץ באירוע להקת צעירים בוגרי מכינות".