מחאת הסרדינים: שביתות והפגנות

הלימודים בתי הספר היסודיים ברמת גן, שער הנגב, רחובות, נס ציונה ודלית אל כרמל הושבתו הבוקר למשך שעתיים במחאה על הצפיפות הרבה בכיתות הלימוד. בזמן השביתה התקיימו ברחבי הארץ הפגנות של הורים ותלמידים. ביום ראשון צפויה השביתה להגיע גם לבתי הספר בתל אביב

בזמן שכ-700 אלף תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים מסיימים היום את שנת הלימודים ויוצאים לחופשת הקיץ - "מחאת הסרדינים" מתעצמת. היום (שישי) הושבתו הלימודים למשך שעתיים בבתי הספר היסודיים ברמת גן, שער הנגב, רחובות, נס ציונה ודלית אל כרמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בזמן השבתת הלימודים השתתפו עשרות תלמידים והוריהם בהפגנות שהתקיימו מחוץ לבתי הספר. ביישוב הר אדר הסמוך לירושלים התקיימה היום צעדת מחאה.

אתמול הסתיימה ללא הסכמות פגישה בנושא הצפיפות בכיתות הלימוד בין מנכ"לית משרד החינוך לבין פורום ועדי ההורים היישוביים. הפורום הגיש רשימת בקשות ובראשה צמצום מספר התלמידים בכיתה לעד 32 תלמידים. הם דורשים שבשלב ראשון, בשנת הלימודים תשע"ו, לא תיפתחנה כיתות א' של יותר מ-32 תלמידים ולא יתבצע איחוד של כיתות.

נציגי פורום ועדי ההורים היישוביים מאיימים כעת כי ביום ראשון יושבתו הלימודים בבתי הספר בתל אביב, רמת גן וגבעתיים - אך בשלב זה טרם ברור האם מדובר בהשבתה מלאה או בהשבתה של שעתיים. ההורים הדגישו כי המאבק יתגבר בצורה מדורגת עד להשבתה כלל ארצית.