ההורים מאיימים להשבית את בתי הספר בת"א, ר"ג וגבעתיים ביום ראשון

מחאת הסרדינים עולה כיתה: לאחר שבפגישה שקיימו נציגי ועדי ההורים עם מנכ"לית משרד החינוך ויו"ר ועדת החינוך בסוגיית הצפיפות בכיתות, לא הושגה התקדמות, השיבושים חוזרים. ההורים מתכוונים להשבית את מוסדות החינוך בת"א, ר"ג וגבעתיים ביום ראשון - בין שעתיים ליום שלם. כבר מחר יושבתו בתח ספר במספר יישובים בארץ

הכיתות יישארו ריקות? ארכיון (חדשות 2)

בתי הספר באזור תל אביב יושבתו ביום ראשון? כך מאיימים היום (חמישי) בפורום וועדי ההורים היישוביים לאחר פגישה שקיימו עם מנכ"לית משרד החינוך בנושא הצפיפות בכיתות - שהסתיימה ללא הסכמות. כבר מחר בבוקר יושבתו למשך שעתיים בתי הספר בנס ציונה, בשער הנגב וברמת גן. בהר אדר תתקיים צעדת מחאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פורום וועדי ההורים היישוביים הגיש רשימת בקשות ובראשה צמצום מספר התלמידים בכיתה לעד 32 תלמידים. הם דורשים שבשלב ראשון, בשנת הלימודים תשע"ו, לא תיפתחנה כיתות א של יותר מ-32 תלמידים ולא יתבצע איחוד של כיתות.

במהלך הפגישה היום, שבה השתתפו גם יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי ונציגי ארגון ההורים הארצי, הוחלט על הקמת צוות פעולה משותף של נציגי ההורים משני הארגונים ומשרד החינוך. אלא שבסיומה, נציגי פורום ועדי ההורים היישוביים הבינו כי לא חלה התקדמות מהותית לשינוי התקן שיפחית את מספר התלמידים בכיתה.

המחאה נגד הצפיפות מגיעה לתל אביב

לאחר שהבינו שטרם התקבלו גם הנחיות למניעת איחוד כיתות, נציגי פורום ועדי ההורים היישוביים מאיימים כעת בהשבתת בתי הספר בתל אביב, רמת גן וגבעתיים ביום ראשון הקרוב. כרגע לא ברור האם בתי הספר יושבתו לשעתיים או ליום שלם.

לדברי ההורים, המאבק יחודש ויתגבר בצורה מדורגת ומבוקרת - זאת עד להשבתה כלל ארצית במועד שיפורסם בקרוב.

הורים קוראים להידבר עם משרד החינוך

במקביל לצעדי המחאה, קוראים ההורים להאצת הדיאלוג עם משרד החינוך. פורום וועדי ההורים היישוביים קורא לממשלת ישראל, לכנסת ישראל, לראשי הערים והרשויות המקומיות, לארגוני המורים ולכל מי שהנושא קרוב ללבו, להצטרף ולתמוך במהלך.

רק שלשום החליט פורום ההורים להיעתר לבקשתו של יו"ר ועדת החינוך להקפיא את השיבושים שתוכננו במערכת החינוך כמחאה על הצפיפות בכיתות הלימוד. ההורים הקפיאו את השיבושים שתוכננו עד לפגישה שנערכה הבוקר - שאחריה, כאמור, הבינו כי לא חל כל שינוי - ולכן החליטו לפתוח בעיצומים מחדש.