אלימות בבי"ס ברחובות: "כולם חסרי אונים מול ילד בן 6"

הבוקר הושבתו הלימודים בבית ספר יסודי ברחובות למשך שעה, במחאה על פציעת מורה משולחן שהשליך תלמיד. המורים יקיימו אסיפת מחאה, וקרוב משפחתה של המורה שנפצעה מספר: "מאז האירוע היא רק משחזרת ובוכה"

ביה"ס יושבת בעקבות אלימות כלפי מורה (חדשות 2)

פרסום ראשון: הבוקר (ראשון) תקיים הסתדרות המורים אסיפת מחאה בבית ספר יסודי ברחובות בכדי לדון בדרכי הטיפול באירוע חמור של אלימות כלפי מורה, שאושפזה בבית חולים לאחר שנפגעה ברגלה משולחן שהשליך לעברה תלמיד כיתה א'. בעקבות אסיפת המחאה הושבתו הלימודים בבית הספר עד השעה 09:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קרוב משפחתה של המורה סיפר בריאיון לחדשות 2 Online כי היא מתקשה להתאושש: "היא 32 שנים מורה, הפגיעה היא לא רק גופנית. היא נפגעה מההתייחסות של המערכת אליה, היא נעלבה. היא יושבת בבית, משחזרת את המקרה ומתחילה לבכות. היא מורה של כיתות א' ו-ב' ויודעת להתמודד עם ילדים כאלו, אבל כל פעם זה הופך להיות קשה יותר ויותר".

בן ה-6 שפגע במורה מלווה רוב הזמן באופן צמוד על ידי סייעת בשל בעיות התנהגות, ושב לבית הספר רק בתחילת השבוע שעבר לאחר שהושעה בעקבות אירוע אלימות אחר. ועדה שכונסה במטרה לקבוע את מידת התאמתו למסגרת נדחתה מסיבה שאינה ברורה, דבר שהוביל לחזרתו של התלמיד לספסל הלימודים.

אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

ביום חמישי האחרון התרגז התלמיד על הסייעת, נעל עצמו בכיתה ולא אפשר לאף אחד להיכנס. כשראה שלא מנסים לפרוץ פנימה התרגז, יצא החוצה והחל לזרוק כיסאות לכל עבר.

קרוב משפחתה של המורה תיאר את שהרתחש: "היו שם ילדים בחוץ. היא הכניסה אותם לכיתה, נעלה אותה ונשארה בחוץ כדי להגן עליהם. הילד החל לזרוק כיסאות על הדלת תוך שהוא משתולל ודופק באמצעות שולחן על הדלת כי רצה שיפתחו. השולחן התפרק ואת הברזל שנשאר זרק על המורה וזה פגע לה ברגל ובירך".

לדבריו, כל המורות מסביב "פחדו לגשת אליו. בנוסף, יש גם איסור לגעת בו. מדובר באיסור לא הגיוני. למה מחכים? שהוא יתעייף או שפשוט יהרוג מישהו?".

אם לתלמיד בבית הספר: "כולם חסרי אונים"

זמן קצר לאחר התקרית, טכנאי שהיה במקום וטיפל במערכות המיזוג השתלט על התלמיד. המורה פונתה על ידי מד"א לקבלת טיפול בבית החולים קפלן והמשטרה שהגיעה למקום הותירה את הטיפול לרשויות הרווחה, זאת בשל גילו הצעיר של הילד.

הורים לילדים בכיתה זעמו כששמעו על המקרה. "זה מפחיד, כולם חסרי אונים מול ילד בן 6", סיפרה אם לילדה בכיתה. "הם אומרים שזה בטיפול וזה יכול לקחת זמן. כשזה יפגע בראש של ילד בכיתה א' והוא ידמם למוות כולם פתאום יתעוררו. צריכים לעשות פה רעידת אדמה". 

היא מתחה ביקורת על הטיפול של המערכת: "אני לא מבינה איך מנהלת מסכימה לסכן כל כך הרבה ילדים, זו לא הפעם הראשונה שזה קורה. אם המורה לא הייתה שם חוסמת בגופה, זה היה נגמר באסון. אני לא מאשימה את הילד - הוא צריך מסגרת מתאימה, המערכת חייבת לתת לו את הטיפול הנכון".

קרוב המשפחה מצטרף לדבריה של האם ואינו מאשים את הילד, אך עומד על כך שאסור להשאיר את המצב על כנו. "חייבים לתת לילד את המסגרת הנכונה. זה דבר שחייב להיות בהסכמת ההורים ובצורה מסודרת, אבל אי אפשר להמשיך לסכן את שאר האנשים בכיתה". הקרוב הוסיף כי "היא לא יכולה כל יום לחטוף במקומם, ולהדוף את המכות. לפי גובה הפציעות שלה, ילד היה חוטף את השולחן בראש, ואז כולם היו מתעוררים".

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv