בנט וכחלון: סייעת נוספת לגני הילדים

שר החינוך, שר האוצר ויו"ר מרכז השלטון המקומי יציגו היום תכנית להוספת סייעת לגני הילדים בגילאי 3-4. המימון יתחלק בין המדינה לבין הרשויות המקומיות, על פי היכולות הכלכליות של הרשויות

לאחר מאבק עיקש, בשורה מעודדת להורים: שר החינוך נפתלי בנט ושר האוצר משה כחלון צפויים להציג היום (שני) תכנית להכנסת סייעת נוספת לגני הילדים כבר מחודש ספטמבר הקרוב - כך נודע לחדשות 2 Online. מדובר בגנים לגילאי 3 עד 4 שיש בהם יותר מ-30 ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התוכנית שתוצג היום במסיבת עיתונאים בבניין משרד החינוך בירושלים, גני הילדים הצעירים יזכו לסייעת במימון מלא שתתווסף לסייעת הקיימת ולגננת, וכך בסך הכל יעבדו בגנים שלושה אנשי צוות במקום שניים. זאת במטרה להתמודד עם הקושי של הילדים הצעירים, שחלקם אינם גמולים, והטיפול בהם דורש מאמץ רב.

המדינה תממן 50% מהעלויות ברשויות מקומיות המוגדרות חזקות כלכלית ואת יתר העלות ייקחו על עצמן אותן רשויות. ברשויות שמוגדרות חלשות תממן המדינה 90% מהעסקת הסייעת הנוספת ואילו הרשות המקומית תממן 10% בלבד.

"הממשלה מתחילה להבין שהיא נושאת באחריות ישירה לביטחונם ולשלומם של הילדים בגני הילדים ומעמידה בסיכון יומיומי את הילדים בגנים עדיין התוספת של איש צוות מעל 30 ילדים אינה מספקת והיא הרבה מתחת לתקינה המקובלת בעולם", אמרה היום ציפי ברנד מובילת המאבק ״גן זה לא מחסן״.

לדבריה ברנד, המשמשת בנוסף כחברת מועצת עיריית תל אביב, "גני הילדים היום נמצאים במצב הישרדותי . מחסני ילדים ללא שום תוכן חינוכי. אנחנו ההורים מברכים על צעד ראשון שנעשה לשינוי התקנים בחינוך נמשיך להוביל את המאבק הציבורי למען הגיל הרך".

התכנית החדשה היא הישג משמעותי למחאת ההורים במסגרתה קראו לשר בנט, עוד לפני כניסתו הרשמית לתפקיד, לפעול להוספת סייעת לגני הילדים. בשיאה של המחאה השנה התקיימו שורה של הפגנות ומספר גנים אף הושבתו, וזאת על מנת להעביר את המסר לפיו המצב הנוכחי לא יכול להישאר.

כחלק מהמחאה הפגינו הורים מ-80 ועדים יישוביים בגן סאקר בירושלים בדרישה לקיים את הבטחות הבחירות בתחום החינוך. בין הדרישות שהציבו - הוספת סייעת לגני הילדים, צמצום מספר התלמידים בכיתות בבתי הספר והתאמת לוח החופשות של משרד החינוך ללוח החופשות של ההורים. כעת נראה שלפחות דרישה אחת שלהם כבר נענתה.

בהכנת הידיעה השתתפה יעל אודם.