מחאת הסרדינים: עשרות הפגינו בגבעתיים נגד הצפיפות

הורים, מורים ותלמידים נשאו שלטים "אם צפופים לא לומדים", "ילדים הם לא קוביות לגו" ו"אנחנו לא סרדינים". הלימודים בגבעתיים ובאשדוד מתחילים היום בשעה 10:00 והעיצומים נגד הצפיפות בכיתות יתרחבו ליישובים נוספים בארץ בימים הקרובים

"מחאת הסרדינים" חזרה: עשרות תלמידים, הורים ומורים הפגינו הבוקר (שני) בבית ספר כצנלסון בגבעתיים, במחאה על הצפיפות בכיתות הלימוד שם - וברחבי הארץ. ההפגנה הזו היא חלק מהמחאה הארצית המתגברת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המוחים נושאים שלטים עליהם נכתב "אם צפופים לא לומדים", "ילדים הם לא קוביות לגו", "אנחנו לא סרדינים" ו"לא משחקים עם עתיד ילדינו". ההורים מוחים על החלטת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה בכל כיתה יהיו 40 תלמידים, ולא לאפשר לרשויות המקומיות לפצל את הכיתות על חשבונן.

הלימודים בגבעתיים ובאשדוד מתחילים היום בשעה 10:00. מדובר בעיצומים חלקיים שיתרחבו בימים הקרובים. ביום שלישי יצטרפו עומר ועפולה, ביום רביעי יתקיימו עיצומים גם בכפר סבא, רעננה, הרצליה ורמת השרון וביום שישי גם בגדרה ובגבעת ברנר.

ועדי ההורים הישוביים קיבלו אתמול גם את תמיכתו של מרכז השלטון המקומי. במקביל, הצהיר שר החינוך נפתלי בנט כי בכוונתו להציג תכנית לרפורמה כדי להקל על הצפיפות.

הבטחה מהמנכ"לית

פורום ועדי ההורים הישוביים נפגש ביום חמישי האחרון עם מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן. לדברי ההורים, ציינה המנכ"לית במפגש כי בכוונת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה ילמדו 40 תלמידים בכיתה - כך שמספר התלמידים בכל הארץ יהיה שווה. ההורים הכריזו שהם לא מתכוונים לעבור על כך בשתיקה, וכי יחלו בהשבתות.

גם השנה, בדומה לשנים קודמות, יישובים מבוססים שיכלו להרשות זאת לעצמם פיצלו כיתות, כך שלמדו בהן 32-34 תלמידים. אלא שכעת משרד החינוך לא יאפשר זאת.

ארגון ההורים הארצי - הארגון היציג של ההורים - נפגש עם שר החינוך נפתלי בנט, במטרה למצוא פתרון לעניין הצפיפות בכיתות. גורמים שמעורים בפרטים אמרו לחדשות 2 כי נשקלת האפשרות להוסיף מורה לכל כיתה כך שיהיו שתי מורות בכיתה שבה לומדים 40 תלמידים.