הבוקר: שיבושים בבתי ספר בעקבות הצפיפות בכיתות

פורום ועדי ההורים היישוביים זועם על החלטת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה ילמדו 40 תלמידים בכיתה. בשל כך, יחולו שיבושים בלימודים הבוקר בייישובים אשדוד וגבעתיים. בימים הקרובים העיצומים יתרחבו ליישובים נוספים

אילוסטרציה (פלאש 90)

"מחאת הסרדינים" מתחדשת: הבוקר (שני) צפויים שיבושים במערכת החינוך, כחלק ממסגרת מאבק ההורים בצפיפות בכיתות. ההורים מוחים על החלטת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה בכל כיתה יהיו 40 תלמידים, ולא לאפשר לרשויות המקומיות לפצל את הכיתות על חשבונן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בעיצומים חלקיים שיתרחבו בימים הקרובים. הלימודים באשדוד ובגבעתיים יחלו הבוקר בשעה 10:00. ביום שלישי יצטרפו עומר ועפולה, ביום רביעי יתקיימו עיצומים גם בכפר סבא, רעננה, הרצליה ורמת השרון וביום שישי גם בגדרה ובגבעת ברנר.

ועדי ההורים הישוביים קיבלו היום גם את תמיכתו של מרכז השלטון המקומי. במקביל, הצהיר שר החינוך נפתלי בנט כי בכוונתו להציג תכנית רפורמה כדי להקל על הצפיפות.

פורום ועדי ההורים הישוביים נפגש ביום חמישי האחרון עם מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן. לדברי ההורים, ציינה המנכ"לית במפגש כי בכוונת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה ילמדו 40 תלמידים בכיתה - כך שמספר התלמידים בכל הארץ יהיה שווה. ההורים הכריזו שהם לא מתכוונים לעבור על כך בשתיקה, וכי יחלו בהשבתות.

גם השנה, בדומה לשנים קודמות, יישובים מבוססים שיכלו להרשות זאת לעצמם פיצלו כיתות, כך שלמדו בהן 32-34 תלמידים. אלא שכעת משרד החינוך לא יאפשר זאת.

ועד ההורים הארצי - הארגון היציג של ההורים - נפגש עם שר החינוך נפתלי בנט, במטרה למצוא פתרון לעניין הצפיפות בכיתות. גורמים שמעורים בפרטים אמרו לחדשות 2 כי נשקלת האפשרות להוסיף מורה לכל כיתה כך שיהיו שתי מורות בכיתה שבה לומדים 40 תלמידים.