דיירת לא התפנתה, הבניין סביבה נהרס

דיירת דיור ציבורי בר"ג שיצאה מתכנית גמילה מסמים באחרונה, התבקשה ע"י העירייה לפנות את דירתה. העירייה הציעה לה סכום כסף גדול, כדי לאפשר את הרס הבניין במסגרת תכנית מתאר חדשה. האישה שסירבה להתפנות נשארה בדירתה כשהדחפורים הורסים מסביב את יתר הדירות בבניין. העירייה: "ההתנהלות נעשתה לאורך שנים ברגישות רבה"

דיירת המוכרת לשירותי הרווחה שסירבה להתפנות מדירתה, מצאה עצמה נצורה בדירתה כשהדחפורים התחילו להרוס את הבניין בו היא מתגוררת. דירת החדר וחצי שבעבר הייתה חלק מבניין בן 8 יחידות דיור נותרה בדד. אף על פי שעיריית רמת גן פעלה כחוק, בסמוך לצו ולאחר ערכאות משפטיות רבות, עדיין מבקשת הדיירת שלא להיזרק לרחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סימה קבלו מוכרת היטב לשירותי הרווחה. רק בחודש שעבר היא יצאה מתכנית גמילה מסמים. ב-1992 השכירה לה עיריית רמת גן את הדירה בסכום סמלי בשל מצבה הנזקק. לאורך כעשור התירו לה לגור בדירה עד שהגיעה תכנית מתאר חדשה שהגדירה את המקום כשטח ציבורי.

מאז מנסים בעירייה לפנות אותה באמצעות בתי המשפט. כמו כן, הוצע לה גם סכום כסף גדול כדי לעזוב את הדירה, אך לטענתה הכסף יספיק לה כדי לשכור דירה לתקופה קצרה בלבד, דבר שלא יאפשר לה ביטחון בשנים הקרובות. "אני לא מבקשת דירת 4 חדרים או מקום מפואר, אלא דירה קטנה שאוכל לחיות בה", אמרה סימה לחדשות 2 Online.

עיריית רמת גן: קבלו דחתה את כל הצעותינו על הסף

השבוע הופיעו דחפורים מול הבניין, לאחר שדיירים אחרים הגיעו להסדר עם העירייה. מחשש לפלישה לדירות הנטושות החליטו בעירייה להרוס את הדירות ולהותיר את דירתה של קבלו עד שיגיעו עמה להסדר. כמו בפעמים הקודמות בהן נדרשה לעזוב את הדירה, הצהירה קבלו כי אין לה לאן ללכת.

"יזרקו אותי לרחוב ואני אחזור לסמים", הזהירה סימה מפני ההשלכות. "אין לי יכולת לעבוד, מצבי הבריאותי לא מאפשר זאת ושירותי הרווחה יודעים את זה. מבחינתי זה גזר דין מוות".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "פינוי המתחם כולו נעשה כדין ובהתאם לחובתה של העירייה למלא את הוראות תכנית המתאר החלה על המתחם, המיועד לשמש כשטח ציבורי פתוח לרווחת הציבור ולשיפור איכות החיים של תושבי האזור. ההתנהלות מול הגברת קבלו נעשתה לאורך שנים רבות ברגישות רבה לאור נסיבותיה האישיות, הבריאותיות והכלכליות. לגברת קבלו הוצעו מספר הצעות לפינוי בהסכמה כנגד תשלום כספי, לפנים משורת הדין. כל ההצעות נדחו על הסף. נגד הגברת קבלו תלוי ועומד צו פינוי בהתאם לפסק דין של בית משפט השלום בתל אביב מיום 28.1.2014. צו הפינוי מעוכב בשל הליך ערעור שהגברת קבלו נקטה בו על מנת לעכב את הפינוי".