40 ילדים בכיתה? הלימודים ישובשו

פורום ועדי ההורים היישוביים זועם על החלטת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה ילמדו 40 תלמידים בכיתה. בשל כך, יחולו שיבושים בלימודים החל ממחר. בין הצעדים שיינקטו: ביטול שיעורים, אסיפות הסברה והפגנות

אילוסטרציה (פלאש 90)

פורום ועדי ההורים הישוביים נפגש היום (חמישי) עם מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן. לדברי ההורים, ציינה המנכ"לית במפגש כי בכוונת משרד החינוך לאכוף את התקנה שלפיה ילמדו 40 תלמידים בכיתה - כך שמספר התלמידים בכל הארץ יהיה שווה. ההורים הכריזו שהם לא מתכוונים לעבור על כך בשתיקה, ומתחילים ממחר בהשבתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פורום ההורים החליט לשבש את הלימודים - תחילה מחר בבית הספר כורזים ברמת גן ובשבוע הבא בעשרות רבות של יישובים ברחבי הארץ. עד כה ידוע על הערים גבעתיים, מודיעין, ירושלים, הרצליה וגדרה. בין הצעדים שיינקטו: ביטול שיעורים, אסיפות הסברה והפגנות.

יודגש כי גם השנה ובשנים קודמות, יישובים מבוססים שיכלו להרשות זאת לעצמם פיצלו כיתות כך שלמדו בהן 32-34 תלמידים. אלא שכעת משרד החינוך לא יאפשר זאת.

הערב נפגש ועד ההורים הארצי - הארגון היציג של ההורים - עם שר החינוך נפתלי בנט, במטרה למצוא פתרון לעניין הצפיפות בכיתות. גורמים שמעורים בפרטים אמרו לחדשות 2 כי נשקלת האפשרות להוסיף מורה לכל כיתה כך שיהיו שתי מורות בכיתה שבה לומדים 40 תלמידים.