הדרך לטיול שנתי עוברת במשטרה

תלמיד כתה ה' בבית ספר בחצור הגלילית רק רצה לצאת לטיול השנתי. עקב בעיות משמעת, סוכם מראש כי ייצא לטיול עם אמו, אך כשהגיעו השניים ביום הטיול, נאלצו להתמודד עם לא פחות מ-3 ניידות שהוזמנו כדי למנוע מהם לעלות לאוטובוס. "זה משפיל שמשתמשים בשוטרים נגד הילד", אמר האב

בית ספר יסודי בחצור הגלילית החליט שהדרך להתמודד עם תלמיד עם בעיות משמעת קשות, היא לא להוציא אותו לטיול שנתי. למרות שהתלמיד רק בן 10, בשיא הוויכוח אתמול (שלישי) עם הוריו על יציאתו לטיול, הוזמנו לא פחות משלוש ניידות משטרה כדי למנוע ממנו לעלות על האוטובוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטיול לירושלים של כיתה ה' תוכנן זמן רב, ומראש סוכם עם הוריו של הילד שמסיבות שונות הוא יוכל לצאת לטיול רק בליווי של אחד ההורים. כשהגיעה האם לבית הספר ביום הטיול, הובהר לה שלא כדאי לה לנסות ולעלות עם בנה על האוטובוס. "אתמול בשש וחצי הגעתי לבית ספר - היו שם עוד ילדים וניגשו אלי ואמרו 'מאיה, כדאי לך לא לעלות'", סיפרה מאיה דאהן, אמו של הילד. "אמרתי שאני עולה והיא אמרה לי 'אין בעיה, תגיע ניידת משטרה'".

לבקשת בית הספר הגיעה ניידת משטרה ולאחריה שתי ניידות נוספות. במשך שעה שלמה התנהל הוויכוח אם ייצא הילד לטיול או לא, והוויכוח כולו מול כל ילדי הכיתה. "מלא הורים שהיו נוכחים במקום ניסו לדבר ולהסביר שהילד צריך לעלות לאוטובוס", הוסיפה מאיה. "אני יכולה לספוג את זה, אני אמא ואלחם על הילדים שלי, אבל זה ילד, יש פה נשמה. את רוצה לדבר איתי, בואי נפתור בינינו, למה להביא ניידות?"

"זה משפיל שאתה מרגיש כולם נגד הילד שלך - זו הרגשה גרועה והשפלה שמשתמשים בשוטרים נגד הילד", אמר אסף דאהן, אביו של הילד. לבסוף הסכימו בבית הספר לאפשר לילד לצאת לטיול בליווי אמו, כפי שסוכם מלכתחילה - כל זאת ללא התערבות השוטרים במקום. אבל את החוויה הזו הילד וההורים, יזכרו עוד זמן רב.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הילד יצא לבסוף לטיול עם אמו וסרבו להתייחס להזמנת המשטרה. במועצת חצור הגלילית אמרו כי לא ברור להם מי הזמין למקום שלוש ניידות משטרה, אך ראש המועצה שמעון סויסה זימן את מנהלת בית הספר ואגף החינוך לבדיקה מעמיקה של נסיבות האירוע.