בדיקה: בגרות ללא הקפדה על הנהלים

במשרד החינוך נושמים הערב לרווחה: 175 אלף תלמידים נבחנו במהלך היום בבגרות במתמטיקה והפעם הבחינה, לפחות למיטב הידוע לפי שעה, לא הודלפה לפני תחילתה. אבל תיעוד מיוחד שמביאה תחקירנית חדשות 2 שהצליחה לשמש כמשגיחה בבגרות מגלה שבחלק מהמקרים לא ממש הקפידו על הנהלים החדשים

לא ברור מי היה יותר לחוץ הבוקר (רביעי) לפני הבגרות במתמטיקה - התלמידים או אנשי משרד החינוך שניסו לבלום גל של הדלפות והעתקות בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היינו צריכים להגיע חצי שעה לפני, להביא להם את הטלפונים שלנו ופשוט לשבת ולחכות", אמרה ביאנה, תלמידת כיתה י"ב בקריית שמונה, לחדשות 2. "זה סתם רעיון דפוק כי אם רוצים להדליף את הבגרות, ידליפו אותה בלי קשר".

מבחינת משרד החינוך המבחן הגדול שלהם עבר בהצלחה: התלמידים שיתפו פעולה, לא נרשמו אירועים חריגים והכי חשוב - הבחינה לא הודלפה. אבל תיעוד שלנו מתוך אחת הכיתות במרכז הארץ מגלה שלא באמת הכל עבר חלק ושהבלבול היה מנת חלקם של התלמידים, המורים ואפילו המשגיחים. "לא מעניינים אותי הנהלים של משרד החינוך", אמר אחד המשגיחים.

זמן קצר לפני הבגרות קיבלנו בוואטסאפ עותק של הבחינה של חמש יחידות. בשלב הזה אמנם היו אמורים כל הטלפונים להיות מחוץ לכיתות והרחק מידם של הילדים - אבל רק "אמורים". "אני יכולה למשל להביא טלפון מהבית שלא עובד ולתת אותו למורה", סיפרה תלמידה לחדשות 2.