בגרות במבחן: האם הניסוי של משרד החינוך למניעת הדלפות יצליח?

היום יתקיימו מבחני הבגרות בשפות בהתאם להנחיות החדשות של משרד החינוך, לראשונה מאז פורסמו בשבוע שעבר. למרות ההנחיות הברורות, חלק מהמנהלים כבר הודיעו: לא נסגור את התלמידים בכיתות 45 דקות לפני הבחינה

האם הניסוי יצליח? אילוסטרציה (רויטרס)

לראשונה מאז פרסם משרד החינוך את ההנחיות החדשות לתלמידים שנועדו למנוע הדלפות, ייערך היום מבחן הבגרות בשפות זרות תחת הכללים החדשים שהוצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההנחיות, יישלחו השאלונים לבתי הספר בדואר אלקטרוני בסמוך למועד המבחן, וישוכפלו במוסדות עצמם. בזמן שבבית הספר משכפלים את הטפסים, התלמידים אמורים לשבת סגורים בכיתה במשך כ-45 דקות. עם זאת, חלק ממנהלי בתי הספר כבר הודיעו כי לא יסגרו את התלמידים בכיתות לפני הבחינה.

הפתרון הזה עורר תרעומת קשה בקרב תלמידים, הורים, מורים ומנהלים, שרבים מהם אף הפגינו נגדו אתמול. התאגדות המנהלים הודיעה אמש כי היום יקיימו את בחינת הבגרות תחת מחאה - על מנת שלא לפגוע בתלמידים, אך בכל מקרה לא יסגרו אותם בכיתה לפני שהבחינה עצמה תתחיל.

אתמול הושבתו בתי ספר בשער הנגב, בנצרת עילית, בנתניה, בקריית אונו ובאשקלון בעקבות התנגדות ועדי ההורים להנחיות החדשות.

"ההחלטה של משרד החינוך לא עומדת במבחן של חוק זכויות התלמיד", אמר זאב גולדבלט מהנהלת ארגון ההורים הארצי. "החלטת משרד החינוך בנושא המלחמה שלו בהדלפות והענישה הקולקטיבית של תלמידי ישראל דומה להחלטה לחייב את כל נשות ישראל ללכת עם חגורת צניעות כי הנשיא אנס".