מחאה: "קיימו את ההבטחות בחינוך"

קבלת פנים צורמת לשר החינוך הבא: נציגים מ-80 ועדי הורים יישוביים ושורה של ארגונים יפגינו מחר בגן סאקר בירושלים בדרישה להוסיף סייעת נוספת לגני הילדים, לצמצם את מספר התלמידים בכיתות ולהתאים את לוח החופשות של משרד החינוך לחופשות ההורים. החשש של ההורים הוא שההבטחות שנשמעו במערכת הבחירות לא יקוימו לבסוף

ארכיון (עזרי עמרם)

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט עדיין לא נכנס לתפקידו כשר החינוך הבא, אבל כבר מחר מצפה לו קבלת פנים צורמת מהורי התלמידים: הורים מ-80 ועדים יישוביים מתכננים להפגין מחר (חמישי) בגן סאקר בירושלים, בדרישה לקיים את הבטחות הבחירות בתחום החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרישתם של ההורים ושל שורת הארגונים שמתכננים להפגין עמם מחר היא לקיים את הבטחות הבחירות בתחום החינוך. לדבריהם, ההפגנה תהיה יריית הפתיחה למאבק ממושך שלא יסתיים עד שתביעותיהם ייענו.

ההורים מציבים בפני שר החינוך הבא שלוש דרישות מרכזיות: הוספת סייעת נוספת לגני הילדים, צמצום מספר התלמידים בכיתות העומד כעת על מקסימום 40 תלמידים בכיתה והתאמת לוח החופשות של משרד החינוך ללוח החופשות של ההורים.

יקיים את הבטחות הבחירות? בנט (פלאש 90)

ההורים מאוכזבים: אף אחד לא נלחם על תיק החינוך

במהלך מערכת הבחירות עלו שוב ושוב הבטחות בתחום החינוך, בייחוד בנוגע לתחום הגיל הרך ואפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נציגי ההורים והבטיח לפעול למען סייעת נוספת בגני הילדים.

בנוסף לכך, כמעט כל המפלגות הבטיחו במהלך תקופת הבחירות לפעול למען הוספת סייעת וצמצום מספר התלמידים בכיתות, אולם ההורים חוששים שבשלב הזה - לאחר הבחירות - הנושא נזנח וננטש.

ההורים מאוכזבים מהעובדה שלאחר הבחירות אף מפלגה לא נלחמה על תיק החינוך ורוב הדרישות שהועלו במשא ומתן הקואליציוני לא עסקו בחינוך. באחרונה הצהיר בנט שלא ייקח על עצמו את תיק החינוך ללא תקציב לסייעת נוספת לגנים מעל 30 ילדים, אך ההורים אינם מסתפקים בכך.