צעד "חינוכי": מורה סטרה לתלמידה בת 7 מול כל חבריה

לפני כמה ימים נדהמו תלמידי כיתה ב' בבית ספר בצפון ת"א כשמורה לתנועה היכתה בפניה של אחת הילדות - בתגובה על כך שסברה שזו הפריעה. אמה סיפרה על "משמעת ברזל" באותם השיעורים וחשש עז של התלמידים מאשת החינוך. בעקבות הפרסום בחדשות 2 באינטרנט הועברה המורה מתפקידה

חשד: מורה סטרה לתלמידה בכיתה ב' (חדשות 2)

רגע לפני היציאה לחופש הגדול עברה ילדה בת 7 חוויה אלימה ומשפילה בין כתלי בית הספר - לא מצד חבריה לספסל הלימודים אלא דווקא על ידי מי שאמורה לשמש לה דוגמה ומופת ולדאוג לשלומה. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי ביום שלישי האחרון, בבית ספר בצפון תל אביב, סטרה מורה בפניה של תלמידת כיתה ב' במהלך שיעור - כ"אמצעי חינוכי" בתגובה על כך שסברה שזו הפריעה לילד אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע הקשה התרחש במהלך שיעור תנועה ולנגד עיני חבריה של הילדה - שנותרו המומים מהמעשה ומקצתם אף מתקשים להירגע ממנו. "יש לי בת ממושמעת, חברה טובה עם לב רגיש ואהובה על מוריה", סיפרה הערב אמה, שבעמוד הפייסבוק שלה הוסיפה: "ביום שלישי היא חזרה עצובה ובוכיה מבית הספר, לאחר שסיפרה כי המורה סטרה לה במהלך השיעור - מול כל חבריה לכיתה. למה? כי היא חשבה שבתי הציקה לילד אחר. זה כל פשעה".

הזעזוע שעוררה התקרית בקרב התלמידים הביאה אותם לעודד את הילדה לספר למחנכת הכיתה על מה שהתרחש - תוך שלדברי האם, הביעו חלקם חשש כי אם תגלה אותה המורה על כך שחשפו את הפרשה - יוכו על ידיה גם הם. הדבר, כך לדברי האם, כלל אינו משולל בסיס. "הורים שיש להם ילדים גדולים יותר בבית הספר סיפרו לי שהמנהלת קוראת אותה (את המורה) לסדר כבר שנים", היא סיפרה.

"משמעת ברזל": אין שתייה, אין יציאה לשירותים

נוסף על כך, אמרה האם שהורים אחרים סיפרו לה כי המורה המדוברת ידועה ב"משמעת ברזל" שהיא מנהיגה בשיעוריה. "התלמידים מספרים שהיא לא מאפשרת להם ללכת לשירותים אף פעם, ואפילו לא לשתות", היא סיפרה - וטענה כי בניגוד לחברים לספסל הלימודים, קיבלו בהנהלת המוסד את הדברים הרבה פחות בזעזוע. "האירוע הגיע ולמנהלת ולמפקחת. בשיחה עם אותה המורה היא הכחישה. אם היא לא מתביישת להכות ילדה תמימה וחסרת ישע, אז לשקר - זה בקטנה". 

תיאור המקרה, כפי שגוללה האם בעמוד הפייסבוק שלה, גרף מאז פרסומו עשרות תגובות נזעמות. "אני מתוסכלת שהילדה של חוותה חוויה כל-כך רעה - ועוד במקום שבו אמורים לחנך אותה ולהגן עליה".

בעקבות הפרסום בחדשות 2 באינטרנט הובאה הפרשה לידיעת משרד החינוך, שם הגיבו הערב על הדברים ומסרו כי המורה תורחק מהמוסד בעקבות האירוע. "מדובר במורה ממלאת מקום שאינה עובדת משרד החינוך", לשון התגובה. "בעקבות האירוע, החליטה מנהלת בית הספר כי המורה תסיים את תפקידה ולא תלמד עוד בבית הספר בשנת הלימודים הבאה".