מרגש: ההורים התגייסו למען גננת שנעזרת בקביים

ילדי גן חצב ברמת השרון לא חשבו שיש בעיה עם זה שהגננת האהובה מיכל נעזרת בקביים לאחר שנפצעה. ועדה רפואית עלולה לקבוע אחרת, ובשל כך התכנסו ההורים בהפגנת תמיכה בה. "מיכל היא גננת מצויינת", קראו ההורים. הגננת לא יכלה לעצור את הדמעות מההתרגשות

על גן אחד ברמת השרון עבר היום (שלישי) בוקר לא שגרתי: הורי הילדים לא הלכו לעבודה, אלא באו לתמוך בגננת של ילדיהם מיכל שחר, העומדת בפני ועדה רפואית. לפני שנתיים חלתה מיכל שכבר שש שנים בתפקיד, ומאז היא נעזרת בקביים. כעת ההורים יוצאים במחאה נגד הוועדה הרפואית, שעלולה להפסיק את עבודתה כגננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז שחלתה מיכל היא לא יכולה יותר לדרוך על רגל שמאל, אך מלבד השימוש בקביים תפקודה לא נפגע. בתחילת השנה היא עמדה בפני ועדה רפואית שקבעה שהיא אינה יכולה להמשיך ולהיות מועסקת כגננת, ורק לאחר התערבות ההורים שזכו לסיקור תקשורתי רחב ובהתערבות משרד החינוך, הוחלט שתחזור לתפקידה. כעת עומדת מיכל שוב בפני ועדה רפואית והמשך תפקודה כגננת בסיכון.

ההורים התומכים, היום (חדשות 2)


"מיכל היא גננת מצוינת, מוערכת ואהובה על ידי הגננות ההורים והרשות העירונית" מספרת דנה דיאמנט, אם לילד בגן, שהגיעה יחד עם הורים רבים לתמוך במיכל. "אין שום סיבה שהיא לא תהיה גננת והוועדה היום היא מיותרת. אנחנו ההורים רוצים להביע אהבה, אמון ותמיכה ולהגיד לה שאנחנו נאבקים עליה שתמשיך לעבוד בגן עם הקביים".

ממשרד החינוך נמסר כי הם רואים את תפקודה של מיכל בחיוב וכי ימליצו בפני הוודעה לאפשר לה להמשיך להיות גננת עם סיוע כזה או אחר. עם זאת ביקשו להדגיש כי ההחלטה נתונה כעת בידי הוודעה. עוד הוסיפו במשרד החינוך כי מדובר בנוהל קבוע משום שהגננת עוסקת בטיפול בילדים בגיל הרך ויש להמתין להחלטת הוועדה שתתקבל בשבועות הקרובים.