בשורה לתלמידים: הטיולים השנתיים חוזרים לכל בתי הספר

אחרי מאבק ממושך למדי הורה בית הדין הארצי לעבודה לכל המורים מכלל בתי הספר בארץ לצאת לטיולים השנתיים החל מחר. בית הדין הבהיר לארגון המורים כי ההוראה לצאת לטיולים מחייבת את כל המורים - הן בשלטון המקומי והן ברשתות "אורט" ו"עמל". מהארגון נמסר כי החלטת בית המשפט תכובד - והטיולים ייערכו כמתוכנן

הטיולים השנתיים חוזרים (תלמידי י״ב מ״העמק המערבי״, יפעת)

תלמידים, הכינו את התרמילים: לאחר מאבק ממושך שהחל לפני כחצי שנה - הטיולים השנתיים חוזרים לכלל בתי הספר. בית הדין הארצי לעבודה הורה היום (ראשון) לארגון המורים לבטל את העיצומים - ולערוך את כל הטיולים כמתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצו הארעי של בית הדין מחייב את כל המורים והוצא עקב עתירה שהגישו ארגון ההורים הארצי ומרכז השלטון המקומי. השופטים קבעו כי העיצומים אינם מידתיים וכי הפגיעה בתלמידים קשה מדי.

לפני כמה חודשים, חייב בית המשפט את המורים לצאת לטיולים לאחר שבאגון המורים פתחו בשיבושים - אלא שהמורים פירשו את החלטת בית הדין ככזו המחייבת רק את בתי הספר של השלטון המקומי. כתוצאה מכך - נותרו אלפי תלמידים שלומדים ברשתות כמו "אורט" ו"עמל" בחוסר וודאות - והמורים שם המשיכו בעיצומים שמנעו את יציאתם לטיולים.

בשבועות האחרונים מחו תלמידי הרשתות הללו - ובעקבות העתירה שהגיש ארגון ההורים הארצי, הבהיר בית הדין את החלטתו - וכעת היא מחייבת, כאמור, את כלל בתי הספר - וממחר חובה לקיים את כל הטיולים השנתיים בכלל מוסדות החינוך.

ארגון המורים יכבד את החלטת בית המשפט: הטיולים יתקיימו כסדרם

בארגון המורים מסרו בתגובה להחלטה כי הם צפויים לכבד את פסיקת בית הדין ולערוך את הטיולים בחודשיים שנותרו עד לסוף שנת הלימודים.

"מדובר בהחלטה חשובה ומשמעותית שהתקבלה בבית הדין לעבודה", מסר יו״ר ארגון ההורים הארצי, קובי שטיינברג. "יחד עם משרד עורכי הדין כבירי ושות' המלווה את ארגון ההורים הארצי, פעלנו ופועלים רבות בכדי לאפשר לתלמידים לממש את זכותם הלגיטימית לצאת לטיולים השנתיים שמהווים נדבך חשוב בחינוך".

מחאת תלמידים, היום (עזרי עמרם)

ביטול הטיולים הגיע כצעד של ארגון המורים כנגד ההחלטה להטלת אחריות פלילית על אנשי חינוך בטיולים שנתיים, בעקבות טביעתו של ילד במהלך טיול בשנת 2009. הורים רבים ברחבי המדינה פנו לנציגי ארגון ההורים הארצי לאחר שקיבלו הודעה על ביטולים של טיולים שנתיים שהיו אמורים להיערך בימים הקרובים.