שרה נתניהו: "כל מה שאומרים עליי - שקר"

במסגרת פרויקט מיוחד שנועד להעלות את המודעות לבעיית האלימות נגד נשים, יצאה העיתונאית ורעייתו של שר האוצר, ליהיא לפיד, למסע צילומים בעקבות הנשים החזקות בחברה הישראלית. כחלק מהמיזם פגשה לפיד גם את אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שסיפרה על החיים בצלו של בעלה

המיזם למניעת אלימות שהפגיש את אשת ראש הממשלה עם אשת שר האוצר: 14 שנים לא נגעה ליהיא לפיד במצלמה. מי שהייתה צלמת עיתונות, זנחה את קריירת הצילום לטובת המשפחה והכתיבה, וכבר לא האמינה שתחזור לצלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלא שאז הגיעה ההצעה לצלם נשים עצמאיות, מצליחות וחזקות - כחלק ממיזם של עמותת "לא לאלימות", שיזמה פרויקט להעלאת המודעות לבעיית האלימות נגד נשים, וליצור בסוף המסע תערוכת צילומים. אחרי שביקרה במעון לנשים מוכות, אמרה לפיד כן. היא נפגשה עם עשרות נשים, וצילמה כל אחת מהן במקום הבטוח שלה.

אחת מאותן נשים היא שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה. בזמן שבעליהן מתקוטטים על התקציב ועל בחירות, הן ישבו לשיחה, שבה סיפרה נתניהו על החיים בתור אשת ראש הממשלה. "עברתי 18 שנים בתור אשת ראש הממשלה", ציינה נתניהו. "אני בחיים לא רואה טוקבקים. אני פשוט לא מתייחסת. אני שורדת את הדברים שאף אישה בחיים הציבוריים לא עוברת. אני יודעת שהכל שקר".

נתניהו הסבירה כי מלבד החשיפה הציבורית הנרחבת לה היא ובעלה זוכים, גם ילדיהם נמצאים בתווך. "הבן שלי פעם אמר לי: 'אמא, את לעולם לא תביני אותי. את גדלת בצורה נורמלית, אצל הורים רגילים, ולא היית בת של ראש ממשלה. לא עקבו אחרייך", היא סיפרה.

40 הנשים המשפיעות שליהיא צילמה לפרויקט, ועוד אלפים, חתמו על אמנה למען זכויות האישה שתוגש לאו"ם ביום האישה הבינלאומי, אז גם יוצגו צילומי המיזם. על פי הערכות, ישנן בישראל כ-200 אלף נשים מוכות.

מספר החירום של עמותת "לא לאלימות": 1-800-353-300. לתרומות של 10 שקלים למקלטים ולעמותה שלחו 10 ל-2886.