התלמידים משלמים את המחיר: בארגון המורים הורו לבטל את הטיולים השנתיים

עקב עיצומים שנוקט ארגון המורים, הורה יושב הראש רן ארז לבטל את הטיולים השנתיים - זאת על מנת לגרום למשרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך הטיולים. הדרישה מגיעה בעקבות מקרה בו טבע תלמיד למוות לפני 5 שנים. המשרד בתגובה: "פגיעה בתלמידים היא לא הדרך לפתרון בעיות. אנו מנחים לקיים את הטיולים כרגיל"

בארגון המורים הורו לבטל את הטיולים השנתי (חדשות 2)

על גבם של התלמידים: יו"ר ארגון המורים הארצי, רן ארז, הורה הערב (שלישי) לבטל את הטיולים השנתיים ברחבי הארץ - זאת במסגרת העיצומים שנוקט הארגון. משרד החינוך: "חבל שבוחרים לפגוע בתלמידים. אנו מנחים לקיים את הטיולים כשגרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגון המורים נוקטים בצעד החריף על מנת לגרום למשרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים, בעניין פגיעות תלמידים בטיולים - זאת לאחר מקרה בו טבע למוות תלמיד במהלך טיול שנתי, והאצבע המאשימה הופנתה לעבר המורים.

בתגובה להוראה לביטול הטיולים השנתיים, קראה מועצת התלמידים והנוער הארצית לארגון המורים להתחשב בתלמידי ישראל ולמצוא דרך הידברות אחרת על מנת להשיג את מבוקשם.

"אנו מאמינים שדרך זו של עיצומים הפוגעת בתלמידים בלבד, תוביל לנזק ולמפח נפש. המועצה הארצית מוכנה לסייע, לגשר ולקדם את ענייניו של ארגון המורים, כל עוד התלמידים לא ייפגעו", מסרו ואף הודיעו שאם לא יתבטלו העיצומים בקרוב, יישקלו הצעדים להמשך.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ארגון המורים לא פנה בנושא לגורמי המקצוע במשרד. הדרך לפתרון סוגיות היא באמצעות הידברות ולא באמצעות הנחיות חד-צדדיות הפוגעות בתלמידי ישראל, כפי שעולה מהנחיית הארגון לבטל טיולים שנתיים. בכל מקרה, המשרד מנחה לקיים את הטיולים כשגרה ויתקיים בנושא דיון עם הארגון".