ראש בראש: מי ישמור על ילדי הגן?‎

גל הפיגועים בחודש האחרון הביא לזינוק של עשרות אחוזים בפניות לחברות אבטחה על ידי הורים שרוצים להציב מאבטחים בגני הילדים. זה לא תמיד אפשרי וזה עולה לא מעט כסף מדי חודש. אז מי נושא באחריות - ההורים או המדינה? צפו בעימות בין פרשננו לענייני צבא וביטחון לבין כתבתנו לענייני חינוך

בעקבות הטבח האכזרי אתמול (שלישי) בבית הכנסת בירושלים, נמשך הדיון הציבורי על אבטחת המוסדות הציבוריים, כגון גני ילדים ובתי ספר. בעימות שנערך באולפן "תכנית חיסכון", אמרה כתבתנו לענייני חינוך דפנה ליאל: "לא יכול להיות שגן לא יהיה ממוגן. אם אפשר יהיה לתת מענה בטיחותי - גדר, קודן, מצלמה, לחצן מצוקה - ובאמת אפשר יהיה לקרוא למישהו, אז אני שקטה. אבל רוב הגנים לא ככה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, פרשננו לענייני צבא וביטחון רוני דניאל השיב לליאל: "אם הורה מביא את ילדו בתחושה שהגן מופקר, אני מתקשה להבין איך הוא שם את הילד. או שלא יביא או שיישאר וישמור, שיעזור לעשות אבטחה. המאבטחים זה פקחים שרושמים דוחות".

דפנה ליאל תהתה כיצד יוכל להועיל הורה שלא נושא נשק מול מחבלים חמושים, ורוני דניאל השיב לה: "לעת הזאת, עד שיתארגנו, הסעיף המכריע הוא ביטחון הילדים. אני ממליץ להורים להגיע, ואז תבוא אבטחה. הנימה של כל הזמן ליילל זה מקומם. אל תזלזלו בכושר ההרתעה שלכם".