מחאת התלמידים: "מאבק המורים - לא על גבנו"

הורים ותלמידים מחו מול משרדי ארגון המורים בתל אביב, וקראו קריאות נגד יו"ר הארגון רן ארז, שלטענתם מפר את זכויות התלמידים, לאחר שביטל מספר טיולים שנתיים רק שעות לפני מועד יציאתם המתוכנן. "אני מבינה את מאבק המורים, אבל הוא לא צריך להתרחש על גבנו", אמרה אחת התלמידות

תלמידים והורים מארגון ההורים הארצי הפגינו היום (ראשון) מול משרדי ארגון המורים הארצי בתל אביב, נגד מה שהם כינו הפרה של זכויותיהם לאחר ביטול הטיולים השנתיים במספר בתי ספר ברחבי הארץ. התלמידים נשאו שלטים ועליהם הכתובות: "רן אתה לא בחור כארז", ו"השמיים הם הגבול והדרך דרך ארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צעד זה מגיע בעקבות אטימותו של ארגון המורים בראשות יושב הראש רן ארז", אמרה יו"ר ועד ההורים נתניה וחברה בארגון ההורים סמדר סגל. "הארגון רומס ברגל גסה את זכיותיהם הבסיסיות של תלמידי בתי הספר לטיולים וסיורים חינוכיים, ערכיים ומעשירים".

"הודיעו לנו חמש שעות לפני היציאה המתוכננת שהטיול בוטל", סיפרה אחת מתלמידות כיתה י"א. "אני מבינה את המורים, אבל המאבק שלהם לא יכול להיות על גבנו". תלמיד אחר הוסיף: "זאת לא הדרך לעשות את מה שהם עשו, ארגון המורים פגע בתלמידים פיזית ונפשית".

"הארגון פועל בבריונות" 

240 תלמידי שכבת י"א בתיכון אורט יד ליבוביץ' בנתניה השביתו ביום שלישי את הלימודים במחאה על ביטולו הפתאומי של טיול "מסע ישראלי" שהיה אמור להתקיים עד מוצאי שבת. "קיבלנו את ההודעה על ביטול הטיול ביום ראשון בערב, חמש שעות לפני היציאה", סיפר ליעד ברנס אחד התלמידים בשכבה.

ביטול הטיול מגיע כצעד של ארגון המורים כנגד ההחלטה להטלת אחריות פלילית על אנשי חינוך בטיולים שנתיים, בעקבות טביעתו של ילד במהלך טיול בשנת 2009. הורים רבים ברחבי המדינה פנו לנציגי ארגון ההורים הארצי לאחר שקיבלו הודעה על ביטולים של טיולים שנתיים שהיו אמורים להיערך בימים הקרובים. יו"ר ארגון ההורים הארצי קובי שטיינברג הפנ אצבע מאשימה כלפי ארגון המורים, שלדבריו "ממשיך לפעול בבריונות ובחוסר רגישות כלפי התלמידים והוריהם".