הורים בחולון טוענים: העירייה מזניחה את הגן - עכברים מסתובבים לילדים בין הרגליים

כבר יותר מחודש מתלוננים הורים בחולון על הזנחה בגן הילדים, שזוכה לדבריהם להתעלמות מצד העירייה. "עכברים רצים להם בין ברגלים ויש להם שלפוחיות בגלל העקיצות. הילדים בהיסטריה. ובעירייה מנפנפים אותנו", מספרת אחת האמהות בזעם. העירייה: הטענה כאילו הנושא טרם טופל אינה נכונה

הטענות: עכברים בין הרגליים (הורים בגן)

הורים בחולון מתלוננים על הזנחה בגן ילדים ועל בעיה של עכברים ומזיקים שמסכנים את בריאותם. לטענתם, למרות הפניות לעירייה טרם קיבלו מענה וטיפול ראוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא גן, זה אסון מהלך", אומרת בזעם מורן, אחת האמהות בשיחה עם חדשות 2 Online. "מבהיל להסתובב שם".

"הילדים בפאניקה" (הורים בגן)

לדברי האם, לפני יותר מחודש התגלו בגן חולדות ויתושים שעוקצים את הילדים בכל חלקי גופם. "העכברים רצים להם בין ברגלים ויש להם שלפוחיות בגלל העקיצות. הילדים בהיסטריה. הם מפחדים לשחק ויושבים בפינה".

מורן פנתה לעירייה, אך שם, לטענתה, לא ממהרים למצוא פתרון. "מנפנפים אותנו ואומרים לנו שזה בבדיקה. פעם אחת שלחו מדביר שתפס באמצעות מלכודת שני עכברים. אבל מאז לא עשו הרבה והילדים סובלים. אנחנו דורשים טיפול ועכשיו", היא מדגישה.

העירייה: טיפלנו ומטפלים

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "הטענה כאילו הנושא טרם טופל אינה נכונה. מדביר מטעם העירייה ביקר בגן מספר פעמים וטיפל נקודתית באמצעי הדברה בטוחים לשימוש נגד עכברים. מכיוון שהדברה נגד עכברים מכילה רעל חריף, טיפול מעמיק יותר ייערך רק בעת חופשה ארוכה, על מנת לשמור על בריאות הילדים".

עוד מוסיפים בעירייה כי עד אז יוסיף המדביר להגיע לגן לעתים תכופות על מנת לבדוק את המצב. "שאר המזיקים שצוינו בפנייה טופלו וכן בוצעה הדברה באזור מקורות מים סמוכים לגן, המהווים מקום דגירה ליתושים", מסבירים שם וקוראים לתושבים המתגוררים בסמיכות לגן לסייע במניעת מטרדי יתושים על ידי ייבוש הצטברות מים עומדים בגגות, במקלטים, בחצרות, במגרשים ובמיכלים שונים. כמו כן, מציינים בעיריית חולון, יש לסגור ברזים דולפים, על מנת למנוע הצטברות מים בשטחים פתוחים.