תלמיד ריסס גז פלפל בכיתה, 28 נפגעו

תלמידים רבים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שחשו צריבות בעיניהם כתוצאה מגז שהשתחרר בכיתה ובאולם ספורט. צוותי כיבוי שהוזעקו למקום קבעו כי מדובר בגז פלפל, ובמשטרה מעריכים כי הפגיעה נגרמה כתוצאה ממשחק אסור בין תלמידים

אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

פגיעה מכוונת בחברים לספסל הלימודים או משחק מסוכן בכיתה? ילד כבן 13 ריסס היום (ראשון) גז פלפל בכיתה בבית ספר בהרצליה, מסיבה שטרם הובהרה. 28 תלמידים פונו מבית הספר לטיפול רפואי לאחר שסבלו מצריבות בעיניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בחטיבת "זאב" בעיר, ובעירייה ובמרחב ירקון במשטרה מעריכים כי הגז רוסס כחלק ממשחק בין תלמידים באחת הכיתות ובאולם הספורט בבית הספר. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה פינו את התלמידים לטיפול רפואי בבתי החולים "מאיר" ו"בילינסון".

כבאים נשלחו לבית הספר על מנת לבדוק את רמת הסיכון לתלמידים, וצוות ניטור אישר כי אכן מדובר בגז פלפל שפוזר. "האירוע נמצא בשליטה", נמסר מהכבאות. ראש העיר הרצליה, משה פדלון, הגיע לזירה, ואיתו הפיקוד של תחנת משטרת גלילות.

מהעירייה נמסר כי התלמידים לוו בצוותים חינוכיים ובעובדים סוציאליים. "מחלקת הביטחון של העירייה, בשיתוף עם כיבוי אש, סיירו במקום על מנת לוודא שאין סכנה נוספת. יום הלימודים בבית הספר נמשך", הדגישו.

ראש העיר וסגניתו, גב' איה פרישקולניק, הורו להנהלת בית הספר להעביר שיעור ריענון נהלים לתלמידים, לפיהם אסור בתכלית האיסור להביא לבית הספר כל סוג שהוא של כלי נשק, לרבות מכלי גז. האירוע ייחקר על ידי משטרת ישראל ועיריית הרצליה.