איום על מנהלת בית הספר: "את תמותי"

אלמונים איימו על חייה של מנהלת בית ספר במזכרת בתיה. פתק האיום, בו נכתב "תעופי לפני שיהיה מה שמגיע לך", הועבר לחקירה במשטרה וגם במשרד החינוך הביעו דאגה רבה מהמתרחש. הסתדרות המורים תקיים שביתת מחאה בבית הספר: "המקרה הזה מחלחל אל כל המורים". יו"ר ועד ההורים: "מזועזעים מהמקרה ומחזקים את המנהלת"

אילוסטרציה (אייל בן יעיש, חדשות 2)

האלימות במערכת החינוך נמשכת: מנהלת בבית ספר במזכרת בתיה קיבלה מכתב איום על חייה שהושאר ביום שישי על חלון מכוניתה. "את תמותי, נשבור לך את הידיים והרגליים", נכתב בפתק, שזהות מחברו לא ידועה. המנהלת הגישה תלונה למשטרה, והסתדרות המורים הודיעה על השבתת הלימודים למשך שעה בבית הספר "על מנת להשמיע קול זעקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שהשאירו האלמונים למנהלת בית הספר הממלכתי-דתי "בורג" בעיר, הוזהרה המנהלת: "אנחנו מאיימים - תעופי לפני שיהיה מה שמגיע לך". הרקע לכתיבת פתק האיום לא ברור בשעה זו, אך המחברים רמזו כי קיימת מתיחות בין יהודים לערבים: "את אישה רעה מאוד, את לא שומרת על ילדים, לא חשוב לך ילדים שימותו מערבים, את רק רוצה להתחנף לכולם.

"שתדעי שזה כולם חושבים והרבה מסכימים - גם את תפחדי קצת בלילה וגם כל יום - זה מה שצריך להיות למנהלת שלא שמה לב לחיים של ילדים. אנחנו שונאים אותך", נכתב. המכתב הועבר למשטרה לבדיקת זהות מחבריו.

מכתב האיומים שהתקבל (הסתדרות המורים)

יושב ראש הנהגת ההורים בבית הספר הביע זעזוע מהמקרה, ואמר כי "נחצה פה קו אדום". עוד אמר כי הנהגת ההורים היא שעומדת מאחורי היוזמה להשבית את הלימודים למשך שעה.

"המקרה מחלחל אל כל המורים"

גבי שמעון, יו"ר סניף רחובות והסביבה בהסתדרות המורים, הסביר בשיחה עם חדשות 2 Online כי המנהלת נתקלה במכתב האיום כאשר יצאה מבית הספר בתוך יום הלימודים: "היא הלכה למשטרה להתלונן, ואחר כך היינו בבית הספר ודיברנו עם המורים. למדנו את המקרה ועדכנו את כולם. במשטרה ובמשרד החינוך רואים את זה בחומרה - המקרה הזה משליך על כל המורים, ולא רק על המנהלת עצמה, זה מחלחל הלאה", הוסיף.

לדבריו, שביתת האזהרה בת השעה "לא תפתור את כל הבעיה", אך בהסתדרות המורים מקויים שהכנסת תשמע את קול הזעקה: "האלימות במערכת החינוך משליכה על כל המדינה. המוגנות צריכה להיות במקום הראשון, וצריכה להיות ענישה הרתעתית כנגד כל האלימים. שעת המחאה נועדה לתת הרגשה של מוגנות למורים".

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, טען כי האירוע מעיד על התגברותה של האלימות בחברה הישראלית בכלל, ובפרט התוקפנות כלפי עובדי ההוראה. "הסתדרות המורים התריעה לא אחת וחוזרת ומתריעה פעם אחר פעם נגד תופעת האלימות ונגד העובדה שידיהם של המורים כבולות", הוסיף וסרמן.