למרות אזהרת משרד הבריאות: ״טיפולי ההמרה״ נמשכים

הניסיון להמיר את מיניותו של אדם, כלומר של הומואים ולסביות על מנת שיהפכו "לסטרייטים" עדיין נמשך. כיום, "הטיפולים" האלו מתרחשים בעיקר בקרב האוכלוסייה הדתית. שרת הבריאות יעל גרמן הזהירה מפניהם, משרד הבריאות הגדיר אותם כמסוכנים - אך הם עדיין נמשכים. מי בעד? מי נגד? ומה זה אומר על הקהילה כולה?

מאז שמשרד הבריאות הזהיר מפני טיפולים לשינוי הנטייה המינית, המונח "טיפולי המרה", הפך להיות טאבו - אלא שהתופעה עצמה עדיין מתקיימת. למרות ההקפדה על המינוח, ארגון "עצת נפש" לצד ארגונים אחרים, עדיין ממליץ להומוסקסואליים לפנות לטיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזהרת משרד הבריאות הייתה ברורה, שרת הבריאות יעל גרמן אף חידדה אותה והוסיפה כי הוכח שנטייה מינית היא לא דבר שיש לשנותו. אך במגזר הדתי קשת "הטיפולים" נותרה רחבה. אפשר למצוא שם הכול, החל מקבוצות תמיכה וכלה בטיפולים פסיכולוגיים.

לצד ארגונים וגופים רבים התומכים באיסור שפרסם משרד הבריאות, יש גם את אלה שתומכים בטיפולים. בקרב הקהילה הדתית, יש המאמינים כי הטיפולים עשויים לסייע להם ולמנוע מהם לבטא את הנטייה המינית שנחשבת לבלתי רצויה במגזר.

נראה כי הסוגיה השנויה במחלוקת תמשיך להסעיר את האוכלוסייה הדתית. אך ריבוי הארגונים הפועלים למען או נגד טיפולי ההמרה, מצביע על כך שהסוגיה כבר מזמן יצאה מחוץ לארון.