אחרי 53 יום - הילדים חזרו ללמוד

במשך קרוב לחודשיים נשארו תלמידי שכונת ג'סי כהן בבית במחאה על ביטול ההסעה לבית ספרם. אחרי מאבק עיקש, השיגו הורי השכונה את מטרתם: הסעות שיובילו בביטחה את הילדים לבית הספר. "כואב שהילדים היו צריכים לשבת חודשיים בבית", אמרה אמו של תלמיד בכיתה ד'

התלמידים בעת המאבק (ועד ההורים בבית הספר בחולון)

אחרי 53 ימים בבית, היום (חמישי) פתחו סוף סוף ילדי שכונת ג'סי כהן בחולון את שנת הלימודים. במשך כמעט חודשיים נאבקו הורי ותלמידי השכונה למען השבת ההסעות לבית הספר ואתמול נשא המאבק פרי - העירייה ומשרד החינוך השיבו את ההסעות לבית הספר ויישאו במשותף בעלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאבק ההורים החל לאחר שהעירייה החליטה להפסיק את מימון ההסעות. ההורים טענו כי הדרך לבית הספר היסודי "בן גוריון" מסוכנת וכוללת חציית כביש סואן וסירבו לשלוח את ילדיהם ללימודים. "לאף אחד לא איכפת מהילדים שלנו, לא נתקפל עד שנחזיר את ההסעות", אמרהבריאיון לחדשות 2 Online מירי דנון, אימו של בן דנון, תלמיד כיתה ד' בבית הספר, בפתח השביתה.

"חודשיים שהם לא יקבלו בחזרה" (ועד ההורים בבית הספר בחולון)

היום אמרה האם כי "אני שמחה שהמאבק שלנו הצליח ושהילדים שלנו יגיעו בביטחה לבית הספר. אסור להתפשר על בטיחות ילדינו". עם זאת, האם הביעה צער על כך שילדי השכונה נאלצו להישאר במשך חודשיים בבית. "אלו חודשיים שהם לא יקבלו חזרה", אמרה, "נוצרו אצלם פערים חברתיים ולימודיים. זה מצער מאוד".

סייעה במאבק, ח"כ תמנו שטה (יח"צ)


את המאבק של ההורים ליוו הארגון המשמר האזרחי וח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד). "היום הגיע החידלון בשכונת ג'סי כהן לפתרון", אמרה חברת הכנסת. "חודשיים ישבו התלמידים בבית. זמן לא מבוטל שלבטח ישאיר את חתמו על נפשם, אך מהבוקר תודות למנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, הם חוזרים לבית הספר בביטחה".


ראש עיריית חולון, מוטי שושן, מסר כי "הנושא אושר לפנים משורת הדין וזאת לאחר בחינה מעמיקה של תנאי הדרך ונגישות השכונה לבית הספר".