"המינהל יותר גרוע מדאע"ש"

התבטאות חריפה של איש סגל בכיר ממכללת ספיר נגד המינהל: ד"ר עוואד אבו פריח, ראש המגמה לביוטכנולוגיה במכללת ספיר, אמר בריאיון לרדיו "גלי ישראל" כי "מי שהורס אצל הבדואים זה המינהל, וזה יותר גרוע מדאע"ש". אבו פריח אף השווה בדבריו בין מחנות הריכוז בשואה לבין יישובי הבדואים

ד"ר עוואד אבו פריח, ראש המגמה לביוטכנולוגיה במכללת ספיר, הוזמן היום (שלישי) לריאיון ברדיו "גלי ישראל" בעקבות הדיווח על הצטרפותו של תושב הפזורה הבדואית לשורות דאע"ש. במהלך הריאיון לתכניתו של קלמן ליבסקינד התבטא אבו פריח בחריפות והשווה את המינהל לדאע"ש ואת היישובים הבדואיים למחנות ריכוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרו לי שצריך לדבר על הבדואים ומצב הבדואים", אמר אבו פריח בריאיון. "דאע"ש הורס לנו כמעט כל יום בתים, סליחה המינהל, ודאע"ש גם לקחו לנו את הכבשים בנגב, סליחה המינהל".

"מי שהורס אצלנו זה יותר גרוע מדאע"ש. לא דאע"ש, יותר גרוע", הוסיף אבו פריח. "מי שלקח לך את החיים, לקח לך את האדמה, לא נותן לך לחיות כמו שאתה רוצה, אז עדיף שיבוא ויערוף את ראשך וזהו".

"מה ההבדל בין מחנה ריכוז שאתה חי בלי זכויות, לבין מחנה ריכוז שזה בסופו של דבר נקרא מחנה ריכוז או נקרא שגב שלום או נקרא ערערה או נקרא רהט?", הוסיף ראש המגמה לביוטכנולוגיה במכללת ספיר.

ממכללת ספיר טרם נמסרה תגובה.

עת'מאן עבד אלקיעאן

שלשום פרסם המרכז הרפואי ברזילי באשקלון הודעה יוצאת דופן שבה הוא מתייחס לראשונה לחשד כי אחד המתמחים שעבד במקום הצטרף לדאע"ש. על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, הרופא, תושב הפזורה הבדואית, נהרג במהלך הקרבות של ארגון הטרור הרצחני.

עת'מאן עבד אלקיעאן, צעיר בשנות ה-20 לחייו, סיים לפני מספר שנים את לימודי הרפואה בירדן ולאחר שעבר את בחינות ההסכמה לקבלת רישיון זמני במדינת ישראל התחיל בחודש פברואר התמחות במרכז הרפואי ברזילי, כך על פי הודעת בית החולים.