נתוני הבגרויות: מי עלה ומי ירד?

משרד החינוך פרסם את שיעורי הזכאים לתעודת בגרות ביישובים שונים ברחבי הארץ. בכוכב יאיר נרשם שיעור הזכאות הגדול ביותר - 93%. בתחתית הטבלה: מודיעין עלית וג'סר א-זרקא. הירידה הגדולה ביותר בשיעור הזכאות לעומת השנה הקודמת נרשמה במועצה האזורית אשכול. כל הנתונים בפנים

בחינות בגרות, אילוסטרציה (חדשות 2)

משרד החינוך פרסם היום (שני) את נתוני הזכאות לבגרות של בוגרי כיתות י"ב לשנת הלימודים תשע"ג. גם השנה כוכב יאיר (93.4%), בית ג'אן (91.945) ושוהם (90.06%) מובילות את רשימת היישובים שבהם אחוז הזכאות הוא הגבוה ביותר, ואילו בתחתית הרשימה נמצאים בעיקר יישובים חרדיים וערביים. בדקו ברשימה המלאה - באיזה מקום נמצא היישוב בו אתם מתגוררים? 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף שבסוף רשימת הנתונים ניתן למצוא יישובים ערביים רבים, הרשויות הערביות הן גם אלה שרשמו בשנת תשע"ג את הצמיחה הגדולה ביותר באחוז הזכאים לבגרות: אחוז הזכאות בכפר מנדא למשל זינק ב-20.64% לעומת שנה קודם לכן.

(חדשות 2)

על פי הנתונים, המתייחסים לרשויות מקומיות שמספר התושבים שבהן עולה על עשרת אלפים, גם בעוספיה עלה אחוז הזכאות בכמעט 20%. בירכא עלה שיעור הזכאים ב-18.05%, בג'ת ב-13.42% ובכפר קאסם ב-12.35.

הצניחה הגדולה - במועצה האזורית אשכול

הצניחה הגדולה ביותר בשיעור הזכאים לבגרות נרשמה במועצה האזורית אשכול בדרום. בשנת הלימודים תשע"ג עמד שיעור הזכאים לבגרות במועצה על 60.69%, בעוד שבשנה הקודמת 76.87% מתלמידי כיתות י"ב היו זכאים לתעודה - ירידה של 16.18%.

"הנתונים היו ידועים לנו", אמר חיים ילין, ראש מועצת אשכול, בתגובה על ההידרדרות בטבלה. "תלמידי המחזור הושפעו מאוד מ"עמוד ענן" וההסלמות האינטנסיביות שקדמו לו. מדובר במחזור מאוד מיוחד ואיכותי שהיה מעורב מאוד חברתית בבית הספר ובקהילה. באשכול אנחנו שואפים להיות מקום ראשון בהקניית ערכים חברתיים וכלים, להיות אדם תורם לקהילה ולאו דווקא בציונים. זה לא בית ספר תיכון זה בית חינוך ואנחנו גאים בכל התלמידים שלנו".

(חדשות 2)

בין הרשויות הנוספות שבהן נרשמה הידרדרות משמעותית בשיעור הזכאים ניתן למצוא את עין מאה'ל (16.17%-), פורדיס (15.98%-), כפר יונה (12.26%-) ומועצה אזורית עמק המעיינות (10.63%-).

בראייה כלל ארצית שנת לימודים תשע"ג התאפיינה בעלייה כוללת בשיעור הזכאים לתעודת בגרות, הן בקרב תלמידי כיתות י"ב והן בקרב כלל הלומדים לבגרות. על פי נתונים שפורסמו בחודש שעבר, בין השנים תשע"ב לתשע"ג חלה עליה של 3.6% בשיעור הזכאים לבגרות, מ-49.8% ל-% 53.4.