כך נראית רפורמת הפסיכומטרי של פירון

שר החינוך צפוי להכריז בהמשך השבוע על צעד משמעותי נוסף בתכניתו לביטול בלעדיות הבחינה הפסיכומטרית כתנאי קבלה לאוניברסיטאות. על פי סעיפי התכנית, יוכלו תלמידים להתקבל לכל מוסדות ההשכלה הגבוהה על בסיס ציוניהם במקצועות האנגלית והמתמטיקה ברמה של 5 יחידות. עם זאת, את רף הציונים ייקבעו האוניברסיטאות בעצמן

הדרך לאוניברסיטה מתקצרת (חדשות 2)

משרד החינוך צפוי להציג השבוע את תכניתו לחיזוק משקלה של בחינת הבגרות בתהליך הקבלה למוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל, ולפיה יוכלו תלמידים להתקבל לאוניברסיטאות גם ללא בחינה פסיכומטרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי סעיפי התכנית, החל מהשנה הבאה לא יחויבו תלמידים לעבור את מסלול הבחינה הפסיכומטרית בדרכם אל  האוניברסיטאות, כל עוד יוכלו להציג ציוני בגרות גבוהים במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמה של 5 יחידות.

תלמידים שניגשו לארבע יחידות בגרות באחד המקצועות הללו יוכלו גם הם להתקבל ללימודים גבוהים באוניברסיטאות ללא בחינה פסיכומטרית, אך למספר מצומצם של תחומים ומחלקות.

הרפורמה המדוברת תחול גם על המכללות האקדמיות בישראל, שכבר היום קולטות סטודנטים על בסיס ציוני בגרות ברמה של 4 יחידות במתמטיקה ובאנגלית.

את ציוני הסף בכל אחד משני המקצועות תקבע כל אוניברסיטה באופן עצמאי, כאשר החשש הוא מפני קריטריונים נוקשים מדי שיצמצמו את מספר התלמידים שיוכלו להירשם אליהן.

תכנית זו היא צעד משמעותי נוסף בדרך לחיזוק משמעותה של תעודת הבגרות, כחלק מחזונו של שר החינוך שי פירון לבסס למידה משמעותית יותר במערכת החינוך.