שר החינוך על הפסטיגל: "שיח רדוד"

אלפי הורים כבר הביעו תמיכה בחרם נגד הפסטיגל בשל תכניו, ובראשם "שיר הסלפי" השנוי במחלוקת, וכעת מגיעה תגובתו של שר החינוך לתופעה המתפשטת. מצד אחד הוא שמח על המעורבות ההורית סביב הקליפ המדובר, מצד אחר הוא מדגיש: "'שיר הסלפי' לא צמח בארץ רחוקה, הוא מבטא תרבות המתפתחת במקומותינו"

מתוך "שיר הסלפי"

בהמשך למחאת ההורים נגד "שיר הסלפי" של הפסטיגל, שר החינוך מגיב לדברים ומביע ביקורת על המופע הוותיק והמצליח. "אני שמח על המעורבות ההורית הערה מסביב לקליפ המדובר", כתב הרב שי פירון בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אולם פירון הבהיר בדבריו כי מפיקי הפסטיגל אינם האחראים העיקריים לבעיה. "קל מאוד לדבר נגד הפסטיגל ולהאשים את מארגניו, אבל 'שיר הסלפי' לא צמח בארץ רחוקה", כתב פירון. "הוא מבטא תרבות חיים שלמה ההולכת ומתפתחת במקומותינו, כשהפזמון הנבחר 'אני מת על עצמי' מבטא נאמנה את האווירה הכללית בחברה".

"האחריות היא גם עלינו". פירון (פלאש 90)

"אפשר להתחסד ולכעוס, אבל השיר הזה ודומיו לא יוצרים תרבות חדשה אלא משרתים את השיח הרדוד שנפוץ במקומותינו", הוסיף פירון. "מעולם שבו ל-'אתה' ו-'אנחנו' היה משקל רב, אנו קמים היום למקום שבו אני במרכז - ואני? 'אני מת על עצמי'".

"האחריות היא גם עלינו המבוגרים - המורים, המדריכים, ההורים", הדגיש שר החינוך. "עלינו להציב את הגבולות, להקפיד לשמור על ערכים אנושיים חשובים על אף השינויים בעולם בו אנו חיים. בואו נדבר ונחשוב אחרת, נעצב תרבות מאוזנת יותר ועל פיה נחנך את ילדינו, כותבי השירים כבר יתאימו את עצמם למציאות החדשה".

גם שרת המשפטים ציפי לבני התייחסה לשיר שעורר סערה: "הילדים שלי כבר לא בגיל הפסטיגל, אני יודעת שלא כל שיר חייב להיות יצירת אמנות, ואני ממש לא צדקנית - ובכל זאת, העניין הזה של לגדל ילדים על המסר של לעוף על עצמם? מישהו הגזים", כתבה השרה בעמוד הפייסבוק שלה. "בקיצור, הורים יקרים, עכשיו צריך להתעקש לאזן עם יותר ערכים בבית וכמובן במערכת החינוך - הבנת האחר, עזרה לזולת, משהו מפעם במובן הישן והטוב של המילה".