ילדי הגן הקליטו את התפרצות הגננת

אם לילדה בגן במרכז הארץ החליטה לשתול מכשיר האזנה על בתה לאחר שרבים מחבריו חזרו מבוהלים מהגן וחלקם אף שבו להרטיב. ההורים הזדעזעו מההקלטה, ובמשרד החינוך החליטו להצמיד חונך לגננת. האזינו ותשפטו בעצמכם

סדרת החינוך של ילדי הגן: אם לילדה בגן במרכז הארץ החליטה לשלוח את בתה לגן כשהיא מצוידת במכשיר הקלטה, וזאת לאחר שבתקופה האחרונה התלוננו מספר הורים על כך שילדיהם חוזרים מהגן מבוהלים. ההקלטה, שהגיעה לידי חדשות 2 Online, זעזעה את ההורים שביקשו לפטר את הגננת - אך במשרד החינוך לא מצאו לנכון להשעות אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אף אחד לא זז! דממה! שקט! אתם לא יודעים להתנהג, בגן יהיו רק ילדים שיודעים לעשות כל מה שאני אומרת", נשמעת הגננת צועקת בהקלטה. "תתחילו לכבד אותי! מה זו ההתנהגות הזאת?". במשך יותר מחצי שעה נשמעת הגננת כשהיא גוערת בילדים.

"תקשיבו טוב, הרבה ילדים הם חוצפנים", היא אומרת. "אתם יודעים מי מנקה? אתם! כי אני לא מנקה כלום. אתם תנקו את השולחנות ואת הרצפה עם מטאטא ועם סמרטוטים. אם לא תדאגו לניקיון, אנחנו נגור בגן מלוכלך, מסריח, מגעיל".

הורים לילדים בגן התלוננו כי הילדים הביעו חוסר רצון לשוב לגן וחלקם אף חזרו להרטיב. בעקבות תלונת ההורים הוחלט במשרד החינוך לזמן אותה לשיחה, אך הוחלט שם שאין מקום להשעותה אלא להצמיד לה איש מקצוע. ההורים מצידם טוענים כי הפתרון אינו מספק.

"לשים מכשיר ציתות - התנהגות לא חינוכית"

"מדובר באישה צעירה שאוהבת מאוד ילדים ואוהבת להיות עם ילדים", אמרה עורכת דינה של הגננת, מור סיון אדרי. "היא למדה שלוש שנים מתוך תחושה של שליחות ורצון אמיתי להיות חלק ממעגל החינוך במדינה". לדבריה, טון הדיבור של הגננת נובע מכך שמדובר בגן גדול מאוד ומהעובדה שגננת אחת מופקדת על 34 ילדים.

עו"ד מור סיון אדרי (חדשות 2)

"הייתי מצפה מהורים אכפתיים ופעילים להתנהל בצורה בוגרת ולפנות אל הגננת. לשים מכשיר ציתות על דש הבגד של ילד זו התנהגות לא חינוכית בעליל", הוסיפה עו"ד אדרי. "עד לרגע זה הגננת לא שמעה את הקלטות ולא יכולה להגן על עצמה".

עורכת הדין הוסיפה כי הגננת זומנה לישיבת חירום באגף החירום בעירייה, שם נכחו נציגים ממשרד החינוך ומהעירייה. "הם שמעו את התכנים וסברו כולם פה אחד שההתנהלות של הגננת לא מצריכה אפילו הליך משמעתי. אין הצדקה, מוסרית או חוקית, שהגננת תתפטר", סיכמה.