פרשת תמונות העירום: המורים הכריזו על סכסוך עבודה

כשבועיים לאחר המקרה שבו תלמידי תיכון מצאו והפיצו תמונות עירום של מורה, שנחשף לראשונה בחדשות 2, ארגון המורים הכריז על סכסוך עבודה בבתי ספר באשקלון במחאה על חוסר הטיפול בתלמידים, בעוד המורה נענשת ונשארת בביתה. "הדברים הגיעו לידי אבסורד", הבהירו בארגון. "לא נאפשר פגיעה במעמדם, כבודם ופרטיותם של המורים"

אילוסטרציה (צילום:אייל בן יעיש, %)

ארגון המורים העל יסודיים הכריז היום (ראשון) על סכסוך עבודה בכל בתי הספר באשקלון, בעקבות פרשת דליפת תמונות העירום של מורה באחד מבתי הספר בעיר - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הארגון, התלמיד שחיטט באייפד של המורה, חשף מידע פרטי שלה, והפיץ אותו ברבים, הוא זה שצריך לשאת באחריות. המורים מוחים על כך שמאז המקרה התלמידים שביצעו את המעשה החמור ממשיכים ללמוד באין מפריע, בעוד למורה הורו שלא להגיע לבית הספר.

בהודעה שפרסם הארגון נאמר כי "לאור העובדה שכל המאמצים לפתור את הבעיה ולהביא את הגורמים האחראים לטפל בה באמצעים חינוכיים ומשמעתיים לא צלחו, לא היה מנוס, אלא להכריז על סכסוך עבודה".

"לא נאפשר פגיעה בכבודם ובפרטיותם של המורים"

יו"ר ארגון המורים רן ארז הדגיש כי "זוהי פרשה עגומה ביותר הפוגעת במעמד עובדי ההוראה ובפרטיותם, תוך רמיסה בוטה של כבודם. הדברים הגיעו לידי אבסורד של ממש והמורה, שהיא הקורבן, נענשת. כארגון מורים, לא נוכל להחריש ולא נוכל לאפשר פגיעה במעמדם, כבודם ופרטיותם של המורים".

תחילתו של הסיפור לפני כשבועיים, כשמורה בבית ספר על-יסודי עזבה את הכיתה אותה לימדה מבלי לקחת את מכשיר הטאבלט שלה. כמה מהתלמידים שגילו את המכשיר ביקשו להחזיר אותו לבעליו, אבל רגע לפני, הם דפדפו באלבום התמונות - ואז גילו תמונות שבהן מופיעה המורה בעירום.

התלמידים מיהרו לדווח למנהלת, וזו זימנה את המורה לשיחה אישית, שבמהלכה היא הסבירה כי מדובר בתמונות אישיות. למרות שלכל המעורבים בפרשה ברור שלא נעשתה כל עבירה מצד המורה, שכן מדובר במכשיר פרטי, הנהלת בית הספר הציעו לה לקבל שיבוץ מחודש באחד מבתי הספר האחרים בעיר, על מנת למנוע מבוכה עתידית.