המורה שתמונותיה דלפו מדברת: "הקריירה שלי נהרסה ברגע, התלמידים צריכים להתבייש"

לאחר שתלמידים גילו את תמונות העירום האישיות שצילמה, מספרת המורה מהדרום על החדירה לפרטיותה. "הקריירה שלי נהרסה אחרי שהתמונות דלפו מהענן", אמרה לחדשות 2 Online, "שהתלמידים יתביישו". האזינו לדבריה‎

"אני בהלם, הקריירה שלי נהרסה ברגע. התלמידים צריכים להתבייש": לאחר שהיום נחשף סיפורה של מורה באחד התיכונים בדרום הארץ שתמונות עירום פרטיות שצילמה דלפו ממכשיר הטלפון הפרטי שלה לטאבלט שהביאה לכיתה והגיעו לידי התלמידים, מספרת המורה בשיחה עם חדשות 2 Online על תחושותיה הקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לדבריה של המורה בשם עורך דינה יובל חרש, היא לא שכחה, אלא השאילה את הטאבלט לתלמידה בכיתה על מנת שתוכל לצפות במצגת לימודית הקשורה לנושא השיעור, ואילו תלמיד שישב לידה הבחין בתמונות שדלפו למכשיר - וקרא לחבריו לראות את התמונות הפרטיות שלה.

"אני בהלם, בשוק והמומה ממה שקרה על לא עוול בכפי. אני קורבן בסיפור הזה, מדובר בחדירה לפרטיות שנעשתה כנגדי וכל זה מתוך רצון כמורה ומחנכת בישראל לעזור לתלמידה בשיעור", אמרה המורה בשיחה שערכנו עמה.

"הלוויתי את הטאבלט לתלמידה ולא ידעתי שברגע שאני מכניסה כתובת של חשבון ג'ימייל פרטי, המידע מהטלפון שלי עובר באופן אוטומטי", הסבירה המורה. "אף אחד לא טרח ליידע אותי שאם אני מכניסה את כתובת המייל הפרטית שלי, כל החיים הפרטיים שלי בעצם עוברים יחד עם זה - גם אם היו שם תמונות עירום ביני לבין בעלי".

"נפלתי קורבן למעשה ביריוני, מדובר בתלמיד חטטן שקרא לחברים לבוא לראות"

"כל מה שפורסם ניתן על ידי חורשי רעה כנגדי, תוך עיוות משמעותי של המציאות. לא עשיתי כלום, סך הכל מורה ומחנכת בישראל, המתפרנסת גם כך בדוחק - ונפלתי קורבן למעשה של בריונות לשמה. לא שכחתי מעולם טאבלט כמו שלא שכחתי מעולם ציוד בבית הספר", הסבירה המורה.

עו"ד יובל חרש (פייסבוק)

בשיחה עמה סיפרה המורה גם על התגובות המעורבות שהיא מקבלת המורים ותלמידים בבית הספר - תגובות תמיכה בה לצד תגובות כעוסות: "שמעתי שיש הורים זועמים שמתנגדים שאחזור. אתמול הייתה ישיבה בבית הספר ועלו טענות איך זה יכול להיות, אמרו שאני לא ערכית ולא מוסרית. הקריירה שלי נגמרה ברגע".

"מדובר בתלמיד שהוא חטטן שחדר לפרטיות וקרא לחברים לראות. מי שצריך להתבייש זה אותם תלמידים שהרשו לעצמם לחטט ביודעין ובמזיד ברכוש שלי. אם אותו תלמיד היה רואה והיה נבוך הוא היה סוגר את זה וסותם את הפה. הוא לא היה הולך וקורא לחבריו שיבואו לראות", זעמה המורה.

"המקרה שלי מבליט את הסכנות והאיומים שמתרחשים ברשת האינטרנט וטכנולוגיית הענן (iCloud) בפרט. אנחנו כרגע לקראת הליכים משפטיים כנגד בית הספר ואולי כנגד התלמיד".