השאלה הלא רגישה בבית הספר לפסיכומטרי: כמה כלבים אוכלים תאילנדים ב-1056 שעות?

תלמידה שלומדת לפסיכומטרי בבית הספר High Q התפלאה לגלות שאלת הכנה למבחן שעוסקת באכילת כלבים בידי תאילנדים. אחותה העלתה את השאלה לעמוד הפייסבוק של בית הספר ודרשה הבהרות. בחברת High Q אמרו: "השאלה נכתבה לפני המון שנים, נסיר אותה"

השאלה השנויה במחלוקת

"4 תאילנדים אוכלים 24 כלבים ב-1056 שעות. בכמה זמן יאכלו 16 תאילנדים 4 כלבים?". זוהי תחילתה של שאלת פסיכומטרי שהופיעה באתר של חברת High Q, בית ספר ללימודי פסיכומטרי, בגרות, GMAT ואנגלית. אחותה של תלמידה שנחשפה לשאלה התלוננה על כך בפייסבוק של בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בשאלה אחת מבין אלפי שאלות אמריקאיות שמופיעות במאגר השאלות של בית הספר, שמכין למבחן הפסיכומטרי, ובה ארבע תשובות אפשריות. כחלק מההכנות, התלמידים צריכים לענות על שאלות, על מנת להתאמן בתחומים שונים.

"אני לא מוצאת את המילים שיצליחו להביע את מה שאני מרגישה אחרי ששלחה לי אחת השאלות מהסימולציה", אמרה אחותה של התלמידה - וגם הלינה על כך בעמוד הפייסבוק של החברה. "מאוד התעצבנתי ולא אהבתי את מה שראיתי כי אני אוהבת חיות, זה הוציא אותי מריכוז", אמרה התלמידה לחדשות 2 Online. "הם היו צריכים לתת דוגמא אחרת ולא את זאת, ואני רק יכולה לקוות שהשאלה לא תופיע שוב".

מחברת High Q נמסר בתגובה: "אכן בין אלפי השאלות שלנו הייתה שאלה כזו שנכתבה לפני המון שנים. כמובן שנסיר אותה במיידית מאתר הלימוד שלנו. לא הייתה כוונה לפגוע באיש או בארגון ונוסח השאלה לא הובא לידיעתנו עד כה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv