צו סגירה לבית הספר החרדי בבית שמש

בית המשפט אישר את בקשת משרד החינוך והוציא צו מניעה לסגירת האגף החרדי שהוקם בבית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש. במקביל הוציאה הבוקר מנכ"לית משרד החינוך צו סגירה למוסד. הבוקר המשיכו הורים ותלמידים בצדו החילוני של בית הספר במחאה נגד חומת ההפרדה שהוקמה במקום

צו סגירה לביה"ס החרדי בבית שמש (חדשות 2)

נמשך המאבק על חומת ההפרדה בבית הספר בבית שמש: בית משפט השלום בירושלים אישר היום (שלישי) את בקשת משרד החינוך להוציא צו מניעה לסגירתו של המוסד החרדי לבנות. עם תחילת שנת הלימודים הופקעו מספר כיתות בבית הספר "שפות ותרבויות" בעיר לטובת המוסד החרדי, וחומה הוקמה על מנת להפריד בין שני האגפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטתו ציין בית המשפט כי הוא אוסר על המוסד התורני לבצע שימוש בכל חלק ממבנה בית הספר בבית שמש ללא קבלת אישור בכתב ממשרד החינוך. במקביל הוציאה הבוקר מנכ"לית משרד החינוך צו סגירה למוסד.

אמש פרסם כתב חדשות 2 יאיר שרקי את החלטת ראש העיר בית שמש להעביר את המפלס התחתון של בית הספר להנהלה חרדית. כבר שלשום בלילה שלחה העירייה קבלני ביצוע, אך משנתקלו בהתנגדות המורים, חזרו שוב בשעות הלילה.

חומת ההפרדה בבית שמש (חדשות 2)

ההורים וההנהלה, שגילו אתמול בבוקר את העובדות שקבעה העירייה בשטח, ניסו לשנות את המציאות החדשה בעצמם. במקום התפתחה מהומה גדולה, שכללה ניסיונות להוריד את החומה בכוח וריסוס כתובות, בהן "בושה לציונות".

המנהלת: להימנע מאלימות 

בצדו החילוני של בית הספר המשיכה גם היום מחאת ההורים והתלמידים נגד הקמת חומת ההפרדה. "העירייה פועלת בניגוד לחוק", אמר אחד ההורים הזועמים במקום. "לא ייתכן שבאישון לילה יפצלו כך בית ספר. זה אקט טראומתי עבור הילדים, ומבחינתנו המאבק פה הוא עד הסוף".

מחאה נגד החומה (חדשות 2)

התגובות החריפות לא הרתיעו את הורי התלמידות החרדיות, שהגיעו ללוות הבוקר את בנותיהן לכיתות. לצד תקוותם להבנה מצד שכניהם החילונים, המשיכו הורי התלמידות לגבות את המהלך המוצדק, לטענתם. "בסופו של יום, בבית הספר יש כיתות פנויות ומאה בנות שאין להם מקום אחר", תיאר אחד ההורים החרדים את האבסורד שלטענתו הוביל למהלך. "אין ברירה, צריך לחלק וללמוד לחיות בשלום זה לצד זה".

הבוקר ערכה מנהלת בית הספר החילוני שיחה עם תלמידיה בנושא, ובסופה פנתה להוריהם וביקשה מהם להימנע מכל גילוי של אלימות בדרך לפתרון הסוגיה. "מפגנים שכאלה הם אינם דרכנו", אמרה. "כולנו מקווים שהחומה אכן תוסר, אך נעשה זאת בדרכים אחרות".