ההורים זועמים: מחנכת אחת לשתי כיתות ו-70 תלמידים

בבית ספר יסודי בגבעתיים מונתה מורה כמחנכת לשתי כיתות ו' שונות, וההורים טוענים כי המצב בעייתי: "עם מי היא תהיה בטיול שנתי? היא תקיים שיחות אישיות עם 70 תלמידים?". ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר במורה מוערכת ומנוסה בעלת יחסי אנוש מצויינים"

אילוסטרציה (פלאש 90, יוסי זליגר)

המחנכת הכפולה: ההורים בבית הספר היסודי כצנלסון בגבעתיים הופתעו לגלות השבוע, עם תחילת שנת הלימודים, כי לשתי כיתות באותה שכבה מונתה מחנכת אחת. ההורים באחת הכיתות אף החרימו את יום הלימודים הראשון במחאה, אך שבו לספסל הלימודים לאחר שקיבלו הבטחה שהנושא ייבחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של אחד הילדים בשכבה, סיפרה לחדשות 2 Online כי 33 תלמידים לא הגיעו לבית הספר ב-1 בספטמבר, אך "בהמשך שלחנו את הילדים אחרי ששר החינוך בעצמו הבטיח לנו שזה יטופל". לדברי האם, גם אם המחנכת אינה מלמדת אף שיעור, המצב אינו הגיוני: "היא אמורה להכיר את כל הילדים ולטפל בהם, לדעת את הבעיות שלהם, לקיים איתם שיחות אישיות וימי הורים".

ההורים פנו למשרד החינוך, ובעקבות כך נקבעה פגישה בין מנהלת מחוז תל אביב לבין נציגי ההורים בנושא. "במשרד החינוך אמרו לנו שזה 'פיתרון מצוי ואף מקובל', אך בעיניי זה קשקוש", הוסיפה האם. בבית הספר הוחלט לפנות את המחנכת ממטלות לימודיות אחרות ולסייע לה בהתמודדות עם שתי הכיתות: "הם אמנם הכפילו לה את המשרה, אבל עם מי היא תהיה בטיול שנתי? את מי היא תעודד ביום ספורט? היא תנהל שיחות אישיות עם 70 תלמידים?", שאלה האם.

"נציגי ההורים שוחחו עם השר פירון בטלפון והוא היה קשוב, וגם ראש העיר של גבעתיים מגבה אותנו ומוכן לעזור במימון התקן למורה הנוספת, אך עדיין לא נראה שיש פיתרון", הוסיפה.

ממחוז תל אביב של משרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר במורה מוערכת ומנוסה, בעלת יחסי אנוש מצויינים המוכרת על ידי כלל התלמידים. המורה קיבלה ממחוז תל אביב וממנהלת בית הספר את כל המשאבים והעזרה כדי להצליח במשימת ההוראה והיא מלווה באופן אישי על ידי המפקחת על בית הספר. יצוין, כי בראשית השבוע הבא, תיפגש מנהלת מחוז תל אביב עם ההורים בהתאם לבקשתם, במטרה ולגבש פתרון לכל הבעיות שהועלו".