מכדורים של מלחמה לכדורים של שלום

ילדים משדרות, מקיבוץ דורות בשער הנגב ומהכפר יטא שבדרום הר חברון הגיעו היום, לראשונה מאז "צוק איתן", לקיבוץ למשחק כדורגל משותף במסגרת פרויקט של מרכז פרס לשלום. אחד הילדים סיפר כי "אני משחק עם הפלסטינים, לא נגדם". הנשיא לשעבר שמעון פרס, שנכח באירוע, אמר לילדים: "אתם נושאים עמכם תקווה"

עם או בלי טילים? ילדי קיבוץ דורות והעיר שדרות נפגשו היום (שני) למשחק כדורגל משותף עם ילדי הכפר יטא בדרום הר חברון. הילדים נפגשו על הדשא בקיבוץ, שיחקו ביחד לראשונה מאז מבצע "צוק איתן". למקום הגיעו גם הנשיא לשעבר שמעון פרס וראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשחקים כבר הפכו למסורת והם מתקיימים כבר מספר שנים, במסגרת פעילות מרכז פרס לשלום. היום התקיימו המשחקים בקיבוץ שבנגב המערבי, מקום שספג רקטות במהלך "צוק איתן" ירי רקטות מרצועת עזה. אחרי קיץ לא פשוט שעברו ילדי הדרום, והמתח האזורי שלא פסח גם על הילדים הפלסטינים מהכפר בגדה, הם נפגשו שוב.

לדברי רוי, שחקן בקבוצה משדרות, זה לא מוזר כלל. "אני משחק עם פלסטינים ולא נגדם", הוא מסביר.

משחקים על הדשא בקיבוץ (יוסי זילברמן, חדשות 2)

איסא אבו חמיד, מאמן קבוצת הכדורגל מהכפר יטא, הביע אופטימיות על פתיחת העונה: "כדורגל זאת מילה שלא צריכה תרגום". עוד הוא מוסיף כי "אנחנו מגיעים לכאן אחרי תקופה קשה ומקווים לטוב. זה כבוד להיות כאן". אבו חמיד לוקח חלק בפרויקט כבר שבע שנים, ולטענתו אסור להסתכל אחורה: "אנחנו הולכים בדרך השלום ומסתכלים רק קדימה, וכל מה שקורה באזור הזה לא עוצר אותנו".

הנשיא לשעבר פרס, אמר לילדים שהם נושאים עמם תקווה. "זה לא בית ספר לכדורגל, זה בית ספר לשלום", אמר פרס לאחר שלחץ את ידי כל אחד מהילדים על המגרש.