רה"מ לתלמידי שדרות: "נדאג להבטיח לכם ביטחון"

ראש הממשלה, נשיא המדינה ושורה ארוכה של שרים הגיעו הבוקר לבתי ספר באזור הדרום כדי לחזק את התלמידים לרגל תחילת שנת הלימודים החדשה, לאחר שבועות ארוכים של אזעקות ורקטות. השר לפיד לתלמידי עוטף עזה: "תודה שעברתם את הקיץ האחרון בכבוד"

לרגל פתיחת שנת הלימודים הגיעו הבוקר (שני) ראש הממשלה ושר החינוך לברך את תלמידי העיר שדרות ולחזק אותם לאחר חופשת הקיץ הקשה והמתוחה שעברה עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נדאג להבטיח לכם דעת וביטחון", הבטיח נתניהו לתלמידי בית ספר התורני חדש אמי"ת, בעיר הדרומית. "היו תאבי דעת, זה מה שמבדיל אותנו מהחיות. אנחנו עם הספר, בצד אחד אנחנו אוחזים במורשת ובצד השני אנחנו אוחזים בעתיד, ולכן חשוב שתלמדו גם מדעים, מחשבים ומתמטיקה".

שר החינוך שי פירון אמר לילדים כי "היום התחיל ללמוד ראש הממשלה של העתיד, הרופא של העתיד, והרמטכ"ל של העתיד".

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, הודה לראש הממשלה על תמיכתו בעיר: "ניצחנו ניצחון ביטחוני ואזרחי גדול, בעזרת השם אנחנו בטוחים שתוביל אותנו לעתיד טוב יותר. אתה רואה כאן תלמידים שאני קורא להם לוחמים ולוחמות, ואנחנו עוד נשמע עליהם רבות".

שר האוצר לפיד הגיע לחזק (דוברות מועצת שער הנגב)

לפיד לתלמידים: "היה קיץ קשה, גנבו לכם את החופש הגדול"

שר האוצר יאיר לפיד נפגש עם תלמידי בית הספר היסודי בשער הנגב, וחיזק אותם לאחר השבועות הארוכים של הישיבה במקלטים: "אני מתרגש לראות אתכם היום אחרי שגנבו לכם את החופש הגדול. זה היה קיץ קשה מאוד. תודה שעברתם את הקיץ האחרון בכבוד".

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין הדרים הבוקר, והגיע לברך את ילדי בית הספר יצחק שדה בדימונה. מוקדם יותר שיגר הנשיא מסר למורים בכל הארץ, ובו הדגיש בפניהם את כובד האחריות המוטלת על כתפיהם: "כל אחד מכם הוא מצביא בכיתה של ארבעים ילדים דעתנים ותוססים. אתם נלחמים על ערכים, על עקרונות. אתם נלחמים על הבית של כולנו, ועל היכולת לחיות בו יחד".

נשיא המדינה עם תלמידים בדימונה (מארק ניימן, לע"מ)

תלמידי עוטף עזה: "הוזי לחיות כשרקטות מכוונות אלינו"

שר הרווחה מאיר כהן, ביקר גם הוא תלמידים תושבי עוטף עזה כשהעביר שיעור לתלמידי כיתה י"ב בתיכון "שער הנגב". התלמידים והמורים הפנו טענות לשר וטענו כי היה צריך להמשיך את המערכה הצבאית.

"יש בי תחושת ייאוש והאור היחיד שאני רואה הוא האור שבקצה המנהרה שחפרו לי מתחת לבית", אמרה מורה בתיכון לשר הרווחה. "זה הזוי להמשיך לחיות כשרקטות מכוונות אלינו ויש תחושה של חוסר יכולת להחליט", הוסיף תלמיד תושב קיבוץ גבים.

"חשוב להבהיר שישראל לא אשמה במה שקורה בעזה", השיב להם השר כהן. "חובתנו היא להגן על אזרחי ישראל ויש לנו עסק עם חמאס שהבסיס שלו נגדנו הוא דתי, לכן צריך לשלב בין ההישג הצבאי לפתרון מדיני".