הילדים בגן שנפגע מרקטה משחקים. צפו

חששותיהם של הורי הילדים בגן פשוש שבאשדוד, התפוגגו הבוקר לאחר שהלימודים בגן נפתחו הבוקר כמתוכן - וזאת בניגוד לציפיות. בשבוע שעבר כזכור ספג הגן פגיעה ישירה של רקטה, שגרמה נזק כבד למבנה. בעירייה פעלו במרץ כדי להכשיר את הגן מחדש עד למועד פתיחת השנה. "זה הניצחון של כולנו", אמר ראש העירייה יחיאל לסרי

ילדי גן פשוש באשדוד שבו הבוקר (שני) אל חצר המשחקים המחודש שלו, חמישה ימים בלבד לאחר שספג פגיעה ישירה של רקטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות פתיחת שנת הלימודים בצל הפסקת האש, מתקשה צוות הגננות בגן לשוב לשיגרה מוחלטת. "תרגלתי עם הילדים התפנות למרחב המוגן", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online הגננת נינט פרץ. "התרגול הוא חשוב ביותר למקרה שנצטרך שוב להתפנות אליו".

על התקרית שאירעה בגן מעדיפה פרץ שלא לדבר. לפחות לא בפני הילדים, שייתכן וכלל לא יודעים על הדרמה שפקדה את רחבת המשחקים האהובה עליהם. "הילדים לא אמרו לי שום דבר על מה שקרה בגן, אולי הם לא יודעים", אמרה פרץ. "הם שמחים ומשחקים, ומספרים לי על החופש שלהם. הם באו למקום כל כך יפה ומטופח, אין פה כלל זכר לפגיעה של רקטה. היום הגן נראה כמו ממלכה".

הפגיעה בגן בשבוע שעבר (דוברות עיריית אשדוד)

החצר אחרי הפגיעה (דוברות עיריית אשדוד)

בין המבקרים בגן הבוקר היה גם ראש עיריית אשדוד, הד"ר יחיאל לסרי, שעשה מאמצים גדולים כדי להכשיר את המבנה לקראת שנת הלימודים. "אנו משאירים מאחור את כל הטראומות ואת כל הבעיות שהיו לנו ומתחילים דף חדש ושנה חדשה", אמר לסרי בשיחתו עם הגננת הבוקר.

לאחר אירוע התפוצצות הרקטה בגן, הביעו הורי הילדים חשש ממצב שבו המבנה לא יוכשר עד פתיחת שנת הלימודים. מנהלי התפעול והחינוך בעירייה פעלו במרץ כדי לשקם את הגן, זאת בהנחיית ראש העירייה, שעקב אחר העבודות בשטח. "זה הניצחון הגדול של כולנו בעיר", אמר לסרי עם סיום העבודות.