חוזרים לגן בלי דניאל הקטן

ביום הראשון של שנת בהלימודים תשע"ה ינסו לחזור לשגרה גם בגן "סביון", בו למד דניאל טרגרמן בן הארבע שנהרג מפצצת מרגמה. "אלו בהחלט ימים קשים, ואנחנו מנסים לאסוף את השברים", סיפרה הגננת של דניאל

דניאל טרגרמן ז"ל בגן בשנה שעברה

בין מיליוני התלמידים ששבים הבוקר (שני) לבתי הספר ולגנים, בגן אחד ומיוחד בעוטף עזה ינסו לפתוח את שנת הלימודים למרות היעדרותו של אחד התלמידים הבולטים. בגן "סביון" יתחילו את השנה בלי דניאל טרגרמן בן הארבע, שנהרג בביתו מפגיעת פצצת מרגמה לפני כשבוע וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגננת עדי שגיא, שליוותה את דניאל במשך כשנה וחצי, סיפרה לתכנית "העולם הבוקר" על תחושותיה ביום החזרה לשגרה ללא דניאל: "אלו בהחלט ימים קשים, היינו צריכים להתגייס למאמץ הזה. ההורים מותשים מכל המלחמה הזו, ואנחנו מנסים לאסוף את השברים ולעזור להורים לעבור את התקופה הזו כמה שאפשר".

שגיא הסבירה כיצד היא מתמודדת עם שאלות הילדים: "התשובות צריכות להיות פשוטות וענינייות - זה צריך להיות תואם להתפתחות של הילד ולא להעמיס אותו במידע. לילד בן שלוש אני אומרת בפשטות שדניאל מת וכבר לא איתנו וזה עצוב, ואחרי דקה הוא ישאל אם הוא יכול ללכת לשחק. ילד בן 5 'יכאיב' יותר ויספר יותר על התחושות שלו".

הגננת, עדי שגיא (חדשות 2)

הגננת סיפרה על יום הולדת שערכו לאחרונה בגן במהלך החופש, במהלכו ספרו את הילדים "ואחד מהם אמר שדניאל חסר. זה מכאיב כשזה בא מילד - זה מאוד קשה אבל זה מה שעכשיו מחכה לנו". בימים האחרונים ניסתה שגיא לסדר את הגן עם הפריטים המוכרים לילדים, כגון בובות ותחפושות שהם אהבו - "כל משהו שיכול להביא להם הרגשה של מוכר וידוע, כי הכל הפוך בעולם שלהם".

"כשנפתחה המלחמה פשוט התרוקן הגן ביום אחד - כולם נמלטו. אני הלכתי לכל קבוצה לפחות פעם בשבוע, לאלו שעברו לאזורים אחרים בדרום או במרכז הארץ. כשפגשתי את דניאל, הוא לא ביטא את ההתרגשות שלו במילים כשהוא פגש אותי - העיניים שלו ברקו", נזכרה שגיא.