נתניהו ערב פתיחת שנת הלימודים: "התלמידים יישארו בטוחים"‎

על רקע הקיצוץ בתקציב החינוך ורגע לפני פתיחת שנת הלימודים, אומר שר החינוך שי פירון כי תכניות הליבה שמוביל משרדו לא ייפגעו. רה"מ נתניהו התייחס ללחימה שהסתיימה זה מכבר והביע תקווה לימים שקטים בחגים‎

"לא היה חופש אמיתי". אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי חודשיים של לחימה, וכשקיצוץ של כחצי מיליארד שקלים בתקציב החינוך ברקע, תפתח מחר שנת הלימודים בישראל. רגע לפני שהתלמידים והמורים ישובו לכיתות הגיע הערב (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו לחדר המצב של משרד החינוך ופנה לילדי ישראל: "אני רוצה לשבח אתכם על שהקשבתם להורים בזמן המבצע, הייתם חלק מהלכידות הלאומית". בנוסף, פנה ראש הממשלה אל ההורים והבטיח: "אנחנו נמשיך לפעול כדי שהילדים שלכם יהיו בטוחים בשנה הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני יודע שלא היה לכם חופש גדול אמיתי", ציין ראש הממשלה, "אני מקווה שבחגים שבאים עלינו עכשיו תמצאו לבלות ולנוח עם המשפחות והחברים שלכם". שר החינוך שי פירון הדגיש, במסיבת העיתונאים בחדר המצב, כי החזרה ללימודים בדרום תעשה בשילוב של פעילויות הפגתיות "כדי לאפשר לתלמידים חוויות שהחמיצו לצד לימודים".

נתניהו ופירון בחדר המצב (חדשות 2)

ראש הממשלה שוחח גם עם אחת התלמידות שעולה לכיתה א' ונזכר בחוויה שלו מאותם ימים. "אני זוכר שהלכתי לכיתה א' והתרגשתי בדיוק כמוך, וזה היה רק אתמול", צחק נתניהו והוסיף: "אני מאחל לך שיהיה טוב ושתצליחי".

בשיחה שערך עם מורים ותלמידים ממחוז דרום ניסה נתניהו לחזק אותם אחרי התקופה הקשה שעברו. "אני רוצה יחד עם כל עם ישראל לחבק את תושבי הדרום. אחד הדברים שיצאו מ'צוק איתן' זו סיסמה שנכונה לכל אזרחי ישראל: 'העם עם הדרום'", הצהיר ראש הממשלה. "אנשים נתנו לזה ביטוי בהתנדבות ובעזרה ואנחנו ניתן לזה ביטוי כמו היום גם בהחלטת הממשלה וגם בסיוע לכלל יישובי הדרום".

חדר המצב, היום (לע"מ)

אבל לצד הברכות, התמיכה והחיוכים במשרד החינוך הולכים להתמודד עם לא מעט אתגרים שמציב הקיצוץ שנגזר עליהם - כחלק מהקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה בעקבות הלחימה. "יהיה קיצוץ דרמטי בתקציב החינוך, אבל אנחנו מבטיחים ששום דבר מתוכניות הליבה, שעות ההוראה, שכר המורים והתוכנית הלאומית שאנחנו משיקים - לא ייפגעו", אמר פירון בריאיון לחדשות 2.

חופש מתוח בדרום, בשבוע שעבר (פלאש 90)

שר החינוך ציין כי ביחד עם אנשי אגף התקציבים באוצר ינסה למצוא את הדרך שלא לפגוע במערכת החינוך. "זה כואב", הדגיש, "היינו מעדיפים להימנע מזה, אבל היתה מלחמה וכל השרים צריכים לשאת בזה".

רפורמות פירון: הבטחות גדולות, מימוש חלקי