תלמידי עוטף עזה חוזרים בחשש לכיתות

רק לפני כמה ימים זה עוד נראה היה תסריט בלתי אפשרי, אבל היום תלמידי עוטף עזה כבר השתתפו בימי ההיערכות בבתי הספר. גם בערי הדרום נערכים לפתיחת שנת הלימודים, אחרי קיץ שבו העבירו התלמידים את החופש הגדול, בעיקר במרחבים המוגנים

פתיחת שנת הלימודים היא תמיד אירוע מאתגר ומרגש, אבל לצוותים החינוכיים בדרום מצפה מחר (ב') משימה קשה במיוחד. לנינט ולסייעות בגן "פשוש" באשדוד היה פחות משבוע להרים את הגן על הרגליים מהרס מוחלט לאחר שלפני חמישה ימים, דקות ספורות אחרי שהצוות יצא מהגן, פגעה רקטה בחצר וזרעה הרס רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחר כולם ינסו לשים את את האירוע הקשה מאחור ולפתוח שנה כמו שצריך במקום הכי אופטימי ושמח שיש - גן ילדים. "כבר שנים שואלים איך אנחנו עוברים מיום הזיכרון ליום העצמאות, מאובדן ליצירה ומעצב לשמחה", הסבירה הגננת נינט. "אני חושבת שממש חוויתי את זה וזה הייחוד בעם ישראל".

עד לפני כמה ימים זה היה נראה כחלום רחוק, אבל היום בתי הספר בעוטף עזה התמלאו בילדים שבאו ליום היערכות ללימודים. בכיתה א' בבית הספר "חופים" בקיבוץ יד מרדכי נרשמה נוכחות מלאה, והתלמידים סיפרו למורה על הקיץ הקשה שעבר עליהם ועל משפחותיהם.

גן גורים באזעקה (גן גורים)

גם במרכז הלימודים נראים אחרת. ב"גן גורים" בהוד השרון ערכו היום טקס הוקרה והענקת מדליות לילדים בוגרי מבצע "צוק איתן". "הבאתי את המדליה כי הייתם מדהימים בזמן המלחמה", הסבירה להם הגננת. "מקבלים מדליה כשמנצחים או כשאנחנו גיבורים".

בחזרות למסיבת הסיום של הגן במהלך ימי הלחימה נשמעה אזעקה, והצילומים של הילדים רצים למרחב מוגן ומכסים את ראשם בידיהם הופצו ברשת, זכו לאלפי צפיות ואף שימשו את משרד החוץ לצורך הסברה. היום, בדיוק באותה רחבה בגן, הם צילמו תמונה חדשה למזכרת.

יותר מ-2.1 מיליון תלמידים חוזרים לספסל הלימודים מחר, והם מקווים להתחלה שקטה. עם זאת, גם הם יודעים שאף אחד לא מבטיח להם שנה נטולת אזעקות.