המכתב של ילדי הדרום: "לא רוצים לפחד יותר"

רגע לפני פתיחתה של שנת הלימודים כתבו ילדי הדרום מכתב לילדי ישראל ותיארו את החופש הגדול שלא היה להם. "זה די מפחיד כששומעים את הבומים, זה מקפיץ את הלב", כתבו והביעו תקווה: "אנחנו מקווים שהאנשים שמחליטים במדינה יצליחו להשלים עם אלה שמחליטים בצד השני". המכתב המלא

למצולמים אין קשר לכתבה (גן גורים)

יום לפני פתיחתה של שנת הלימודים בישראל כתבו ילדי הדרום מכתב לשאר ילדי ישראל וסיפרו על החופש הגדול שעבר עליהם. "התגעגענו להרגשה של להיות בבית", כתבו הילדים. "היינו רוצים שלא יהיו יותר מלחמות ושלא נצטרך לפחד יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באזור שלנו נפלו הרבה מאוד רקטות והיה צריך כל הזמן להישאר במרחבים מוגנים", סיפרו עוד הילדים על הקיץ שלהם. "כשיש אזעקה של צבע אדום, אנחנו צריכים להגיע מהר למרחב מוגן, אחרת זה מאוד מסוכן. מהבתים שלנו גם שמעו את הבומים של הטילים שהצבא שיגר. זה די מפחיד כששומעים את הבומים. למרות שאלה אנחנו יורים זה עדיין מפחיד לשמוע את זה בגלל שזה רעש פתאומי ולא נעים שמקפיץ את הלב".

את המכתב מהילדים העביר פורום תושבי הנגב ואיתו ציור שציירה ליה וייס, בת ה-9.5 מקיבוץ אור הנר, בו רואים ילדה רצה אל מרחב מוגן באזעקה. "אנחנו יודעים שגם בהרבה מקומות אחרים בארץ היו אזעקות בזמן המלחמה ושגם הילדים שם פחדו אולי גם אצלכם זה קרה?", שאלו במכתב שמוען לילדי ישראל.

מכתב ילדי הדרום

הילדים סיפרו עוד כי במהלך המבצע נאלצו לעזוב את הבית למספר שבועות "כי ההורים החליטו שזה מסוכן להישאר". עוד ציינו הילדים כי יש מי שנשארו בדרום אבל לא יכלו לצאת החוצה. "כמעט כל התכניות של החופש הגדול התבטלו. לפעמים, נסענו לעשות דברים כיפיים, אבל לא הרבה".

הציור של ליה וייס, בת ה-9.5

גם על מותו של דניאל טרגטמן ז"ל, בן ה-4 דיברו: "קצת לפני שהמלחמה נגמרה שמענו על ילד קטן מהאזור שלנו שנהרג. הוא היה רק בן ארבע. חשבנו שזה מאוד עצוב, כי הוא רק ילד ולא הספיק לחיות את החיים שלו". לבסוף הביעו תקווה: "אנחנו מקווים שהאנשים שמחליטים במדינה יצליחו להשלים עם אלה שמחליטים בצד השני ושזה יהיה שלום לכל הזמן".

בפורום תושבי הנגב העבירו את המכתב למורים ברחבי הארץ והציעו להם להקריא אותו מחר עם תחילת שנת הלימודים, בסימן החופש הגדול - שלרבים מהילדים לא היה.