פרופסור חצרוני פוטר מאוניברסיטת אריאל: "רודפים אותי בגלל דעותיי"

ועדת משמעת בהרכב מיוחד של אוניברסיטת אריאל החליטה על הפסקת עבודתו של פרופ' חצרוני. חצרוני הזועם טוען כי פוטר בגלל מאמר שכתב ומשיב אש: "מדובר בפשיזם. ההנהלה רודפת אותי על דעותיי במשך תקופה ארוכה". האוניברסיטה: ההחלטה התקבלה על רקע התבטאויותיו הפוגעניות כלפי נשים וקהלים אחרים

פרופסור אמיר חצרוני (יח"צ)

פרופסור אמיר חצרוני פוטר מאוניברסיטת אריאל, לטענתו, בעקבות מאמר בנושא החרם האקדמי בו נתקלים מרכזים אקדמיים ואוניברסיטאות בישראל, עקב איסור חופש ביטוי במוסדות השונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במאמר שפורסם ב"הארץ", וכותרתו "תגובת האוניברסיטאות הישראליות למלחמה בעזה יכולה להצדיק חרם אקדמי", הציג פרופ' חצרוני כדוגמה את אוניברסיטת אריאל, בה הוא עובד, לצד אוניברסיטאות נוספות בישראל.

חצרוני טען כי אוניברסיטאות ומכללות ישראליות בעטו במהלך הקרבות בגסות בחופש הביטוי ובחופש האקדמי של מרצים וסטודנטים שהביעו עמדות אנטי מלחמתיות או כתבו מאמרים שאינם ברוח הציונות, עד כי איבדו את ההצדקה להיחשב כ"מוסדות אקדמיים". לכן, הסביר, חרם אקדמי עליהם יכול להיות מוצדק.

"החרם", כתב פרופ' חצרוני, "איננו נובע מאנטישמיות, לא בגלל הכיבוש, ואפילו לא בגלל שהאוניברסיטאות ממוקמות בשטח כבוש, אלא משום שמכללה אשר מונעת מסטודנטים נלקחת חלק במחאה פוליטית איננה מכללה ואוניברסיטה אשר מונעת ממרצים לפרסם הגות אנטי-ציונית אינה אוניברסיטה".

לטענת פרופסור חצרוני, עם פרסום המאמר שוגר לו מכתב פיטורים המפסיק את חוזה ההתקשרות מול האוניברסיטה, וזאת, לדבריו, מבלי להעמידו לדין משמעתי.

חצרוני: ההנהלה רודפת אותי על דעותיי

"מדובר בפשיזם של הנהלת אריאל. ההנהלה רודפת אותי על דעותיי במשך תקופה ארוכה", אמר חצרוני הזועם בשיחה עם חדשות 2 Online. "אוניברסיטת אריאל רודפת את החופש. אני לא מתקפל בפני פשיסט, גם אם הפשיסט הוא אקדמיה".

עוד הוסיף חצרוני: "ייתכן מאוד שההכרה באריאל כאוניברסיטה בשעתו הייתה שגיאה לא מסיבות מדעיות, אלא כי מדובר במוסד שאינו מכבד את האלף-בית של דמוקרטיה".

מאוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: "ועדת המשמעת בהרכב מיוחד שקבע בית הדין לעבודה סיימה את דיוניה בעניין פרופ חצרוני ביום ג' 26.8.2014, עוד בטרם פורסם מאמרו בעיתון הארץ, והחליטה על הפסקת עבודתו לאלתר באוניברסיטה. ההחלטה התקבלה על רקע התבטאויותיו הפוגעניות של פרופ' חצרוני כלפי נשים וקהלים אחרים כפי שהוצג בפני בית המשפט בעבר. על החלטה זו שמורה לו הזכות לערער בפני ועדת הערעורים".