ילדים בעוטף עזה: "מתגעגעים למורים ולחברים"

גאיה (10) מנתיב העשרה מספרת כי היא חוששת לחזור לבית הספר כי הוא לא ממוגן. רועי (12) מרעים מציין מנגד כי הוא מצפה לשוב ללימודים "בעיקר כדי לפגוש חברים שלא ראיתי כל הקיץ". ילדי קו העימות שיתפו בתחושותיהם אחרי החופש ששובש ושנת הלימודים שבפתח

"היה קיץ מפחיד". ארכיון (גן גורים)

הקיץ שעבר על ילדי הדרום היה שונה מהרגיל, קשה מכל חופש גדול אחר, בצל צופרי האזעקות והדי הפיצוצים. בשיחה עימם לקראת החזרה לבית הספר בשבוע הבא, שיתפו ילדי היישובים הסמוכים לגדר בתחושותיהם ובחוויות מהחופש רווי האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גאיה בת ה-10 מנתיב העשרה סיפרה כי "הקיץ שעבר היה לא כיף. היו הרבה בומים והייתי צריכה להתגבר על הפחד". גאיה, שעולה לכיתה ד', חוזרת היום הביתה לאחר כחודש וחצי בו הייתה רחוקה מהדרום. "כיף לחזור הביתה. היה נחמד לטייל אבל זה לא כיף להיות רחוק מהבית כשיש אזעקות". גאיה ציינה שהיא חוששת לחזור ללימוד משום שבית הספר בו היא לומדת לא ממוגן. למרות זאת, היא הוסיפה: "אני אוהבת ללמוד ואני שמחה לחזור לשיגרה".

"בקושי ראינו חברים"

גם רועי בן ה-12 מקיבוץ רעים סיפר כי הוא צמא לחזור לשיגרה. "זה לא היה קיץ רגיל", הסביר רועי, "בחופש הגדול אני רגיל לבלות מחוץ לבית אבל בחופש הזה זה לא כל כך קרה. בקושי יצאנו מהקיבוץ". רועי ציין כי הוא שמח לחזור ללימודים בעיקר כדי לפגוש חברים. "כמעט שלא התראתי עם חברים כל הקיץ. כל אחד היה במקום אחר", שיתף.

"רוב הזמן היינו בממ"ד". ארכיון (חדשות 2)


אורין, בת 10 משדרות, תתחיל בשבוע הבא את לימודיה בכיתה ד'. "רוב הזמן היינו בממ"ד או קרוב לבית. בקיץ הזה היו הרבה בומים. בקיצים אחרים היה יותר כיף כי הלכנו הרבה לים ולבריכה", הסבירה אורין. "אני שמחה לחזור לבית הספר כי התגעגעתי לחברות ולמורות. כמעט שלא ראיתי אף חברה בגלל הטילים". גם אחותה בת התשע של אורין, קורל, שמחה לחזור לבית הספר: "בגלל הצבע אדום היו הרבה ימים שלא עשינו כלום. היה חופש יותר משעמם".

"רוצה לפגוש את החברים והמורים" (אייל בן יעיש, חדשות 2)


"הקיץ האחרון היה גם כיף וגם לא כיף" תיארה מאיה בת ה-8 מנתיב העשרה. "היה לא כיף כי הייתה מלחמה והיה מפחיד, אבל היה כיף כי טיילנו הרבה, יותר מבדרך כלל". מאיה, שחוזרת היום הביתה, אמרה שהיא שמחה לשוב לבית הספר. "אני רוצה כבר לפגוש שוב את החברים והמורים. התגעגעתי אליהם והתגעגעתי הביתה".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv