ישנים באוהל בחצר: מחאת התלמידים נמשכת

בעקבות ביטולו של טיול "מסע ישראלי" בתיכון יד ליבוביץ' בנתניה 5 שעות בלבד לפני היציאה, החליטו 240 תלמידי שכבת י"א שלא יכנסו לשיעורים במהלך השבוע ואף יישנו באוהלים בחצר בית הספר. לדברי ארגון ההורים בעיר התומך במחאה, האחריות מוטלת על ארגון המורים "שממשיך לפעול בבריונות כלפי התלמידים והוריהם"

240 תלמידי שכבת י"א בתיכון אורט יד ליבוביץ' בנתניה השביתו היום (שלישי) את הלימודים במחאה על ביטולו הפתאומי של טיול "מסע ישראלי" שהיה אמור להתקיים מאתמול ועד מוצאי שבת. "קיבלנו את ההודעה על ביטול הטיול ביום ראשון בערב, חמש שעות לפני היציאה", מספר ליעד ברנס אחד התלמידים בשכבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביטול הטיול מגיע כצעד של ארגון המורים כנגד ההחלטה להטלת אחריות פלילית על אנשי חינוך בטיולים שנתיים, בעקבות טביעתו של ילד במהלך טיול בשנת 2009. הורים רבים ברחבי המדינה פנו לפורום ועדי ההורים היישוביים לאחר שקיבלו הודעה על ביטולים של טיולים שנתיים שהיו אמורים להיערך בימים הקרובים. בארגון ההורים מפנים אצבע מאשימה כלפי ארגון המורים, שלדבריהם "ממשיך לפעול בבריונות וחוסר רגישות כלפי התלמידים והוריהם".

התלמידים במהלך הלילה


"מאתמול בלילה אנחנו ישנים באוהלים בחצר של בית הספר" מתאר ליעד ברנס, אחד התלמידים שלוקחים חלק במחאה בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנחנו לא ניכנס לשיעורים במהלך כל השבוע, אלא אם תושג פשרה כלשהי, ואנו מתכננים גם לנסוע למשרדי ארגון המורים בתל אביב ולהפגין שם. הכל מתואם עם המורים שלנו שתומכים בנו".

לדבריה של סמדר פרי, יו"ר ארגון הורים עירוני בנתניה, יש כרגע שני בתי ספר ששובתים במחאה על ביטול הטיולים, אורט יד ליבוביץ' ותיכון שרת - והיד עוד נטויה. "ארגון המורים מבטל את הטיולים ללא התראה מוקדמת ומבלי להחזיר להורים את הכסף ששילמו בעבורו", היא מסבירה. "מעבר לזה שאנחנו עומדים מאחורי הילדים שלנו, אנחנו כארגון הורים קוראים לכל המורים המשתייכים לארגון, לעזוב אותו ולעבור להסתדרות המורים במחאה על ההתנהלות הבריונית של רן ארז".

לטענת סגל, יש בידי ארגון ההורים כוח להשבית את הלימודים ברחבי העיר אך היא אינה רוצה להגיע לשם. "אין לי רצון לפגוע בילדים, אבל במלחמה כמו במלחמה - אם רן ארז לא ייכנס איתנו למשא ומתן זה עוד יגיע לשם".

"לא ניכנס לשיעורים כל השבוע"


מארגון המורים נמסר בתגובה: "העיצומים בהם נוקט ארגון המורים החלו לפני כחודשיים ולכן כולם מודעים להם. נכון הדבר גם לגבי פסק הדין של ביה"ד הארצי לעבודה וההודעות היוצאות מטעם הארגון. כך שטיולים שלא אושרו, ממילא לא בוטלו בהתראה קצרה".

בארגון המורים הוסיפו כי "הארגון נאבק למען ביטחונם ובטיחותם של התלמידים והמורים בעת יציאתם לטיולים ורשאים אנו כאיגוד מקצועי להיאבק למען בטחון חברינו במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כחוק. לראייה רק אתמול נודע כי תלמידים משלושה בתי ספר בצפון הארץ שטיילו ליד דימונה, נקלעו למצוקה בשל מחסור במים והחום הכבד השורר באזור. לצערנו, כל אחד מאותם הורים חושב: 'לי זה לא יקרה' והלוואי שלא יקרה. אבל היו לצערנו לא מעט מקרים בהם תלמידים נפגעו וחמור מכך במהלך טיולים. אנו ממשיכים לנהל מו"מ עם משרד החינוך בנושא במטרה להגיע לפתרון".