שמעוני לפירון: "חיי הילדים בדרום אינם הפקר"

ראש עיריית אשקלון נטש בזעם דיון בהשתתפות שר החינוך פירון בדרום. "לא תהיה פתיחת לימודים תחת אש", קרא שמעוני. במשרד החינוך שוקדים על פתרונות לרשויות שנמצאות בטווח הרקטות

שמעוני ופירון, ארכיון (פלאש 90)

הכרזתו של שר החינוך שי פירון, לפיה שנת הלימודים הקרובה תיפתח כסדרה, עוררה בימים האחרונים סערה בקרב ראשי רשויות בדרום, שטוענים כי מדובר בהחלטה מנותקת מהמציאות. היום (שני) הגיעה המחלוקת לשיאה, כשראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני יצא בהפגנתיות ממפגש שקיים פירון עם ראשי הרשויות, תוך שהוא מטיח בזעם: "חיי הילדים שלנו אינם הפקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשאני מגיע לדיון ואומר את עמדתי ובמהלכו מראים לי שכבר יש הכרזה, אני מבין שהדיון מיותר ושהכל כבר הוחלט מראש", אמר שמעוני לחדשות 2 Online. "אמרתי שלא תהיה פתיחת שנת לימודים תחת אש. לא אחשוף את התלמידים שלנו כך שישתתפו ברולטה של חמאס. אשקלון לא תהיה עוטף עזה".

במהלך הפגישה הסוערת בין פירון לבין ראשי הערים והרשויות המצויות במרחק של 7-40 ק"מ מרצועת עזה, עלו מספר הצעות, בהן למידה במרחבי ציבור ממוגנים במקום בבתי הספק, שינוי שעות פתיחת הלימודים, לימודים במשמרות ותגבור כוח אדם בגני הילדים ובבתי הספר על מנת לסייע לתלמידים להגיע למרחב מוגן בזמן.

למרות שמרבית מוסדות החינוך בדרום ממוגנים, אחד האתגרים העיקריים העומדים בפני משרד החינוך עם פתיחת שנת הלימודים הוא סוגיית ההסעות. בשל כך הועלו בישיבה מספר הצעות, בהן קיצור מסלולי ההסעות בתוך היישובים, צמצום מספר הילדים בכל הסעה וכן הוספת מיגוניות ואנשי צוות בתחנות ההסעה.

פירון: "ביטחון התלמידים הוא השיקול העליון"

"אנחנו מקווים שנוכל להציע להורים מתווה שיש בו מקסימום של שירות חינוכי ראוי", אמר השר פירון. "נשאיר למשרד הביטחון ולפיקוד העורף את השאלות הביטחונית ואני מקווה שנוכל למצוא מענה הולם בימים הקרובים". פירון הדגיש כי "הביטחון של תלמידי ישראל הוא השיקול העליון של כולנו".

בניגוד לשמעוני, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' דווקא שיבח את הדיון שנערך עם השר פירון. "אני שמח על הרוח הטובה שהייתה בפגישה, על ההקשבה וההאזנה", אמר. "כל רשות תבחן לעומק ותעשה את ההכנות הנדרשות לה, תוך שיח משותף עם משרד החינוך ופיקוד העורף".

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהירה אם לתלמיד באשקלון כי לא משנה מה יחליטו משרד החינוך ופיקוד העורף, כל עוד יימשך הירי - לא תשלח את בנה לבית הספר. "אף אמא לא תקום בשש וחצי מהאזעקה ותגיד לעצמה 'איזה יופי, תחילת הלימודים, ניקח את הילדים למסגרות ונמשיך בשגרת היום'".