לקראת פתיחת שנת הלימודים: ראשי רשויות בדרום יפגשו הבוקר עם פירון

ראשי הרשויות בדרום ובשפלה מודאגים לקראת פתיחת שנת הלימודים: "לא נאפשר קיום שגרה בלתי נסבלת של חיים תחת איום טילים". הבוקר ינסה שר החינוך שי פירון להרגיע את ראשי הערים ולהסביר את ההיערכות. ההחלטה על קיום הלימודים נמצאת בידי פיקוד העורף וראשי הרשויות

ארכיון (רויטרס)

שבוע לפתיחת שנת הלימודים: בעוד האש בדרום לא פוסקת וראש הממשלה אמר כי יתכן ומבצע צוק איתן ימשך גם אל תוך שנת הלימודים הבאה, הבוקר ייפגש שר החינוך שי פירון עם ראשי רשויות מהדרום בשדרות, וינסה להרגיע לקראת ה-1 בספטמבר. השר יסביר כי המשרד ערוך לפתוח את שנת הלימודים כסדרה בכל מחוז הדרום, על פי הנחיות פיקוד העורף. "שנת הלימודים תפתח כסדרה. מערכת החינוך ערוכה לכל תרחיש ביטחוני", אמר פירון בסוף השבוע שעבר.

את ההחלטה על קיום הלימודים יקבל פיקוד העורף ביחד עם ראשי הרשויות, וייתכן כי יש יישובים בהם הלימודים יוגבלו למבנים ממוגנים בלבד. החלטה סופית בנושא טרם התקבלה.

ראשי העיריות והמועצות המקומיות בדרום מבהירים מצידם כי לא יסכנו את התלמידים בערי הדרום. "לא נאפשר קיום שגרה בלתי נסבלת של חיים תחת איום טילים", אמר אתמול (ראשון) ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. "עלינו להשתדל לקיים שגרה ככל שניתן, אך בלי פשרות בכל מה שקשור לשמירה על החיים. כך יהיה גם בנוגע לפתיחת שנת הלימודים".

רה"ע אשקלון: "כל עוד הירי נמשך - לא נפתח את שנת הלימודים"

גם ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, הביע עמדה דומה והכריז: "כל עוד נמשך ירי הטילים מרצועת עזה, לא נפתח את שנת הלימודים באשקלון. לא נחזור בשום אופן לשגרה תחת אש. רק כשיהיה ברור לנו לחלוטין שאין סכנה של ירי טילים, התלמידים יחזרו לגנים ולבתי הספר. לא נסכן חייהם של תלמידים, רק כדי לשדר שאצלנו הכל בסדר".

לצד ראשי הרשויות, גם הורי התלמידים חוששים מאוד לשלוח את הילדים לבתי הספר והגנים. תחת הכותרת "משביתים את שנת הלימודים בכל הארץ" - הורים רבים חתמו על עצומה בנושא. "הודעת כי אתם, משרד החינוך, ערוכים לכל מצב ביטחוני. להזכירך כבוד שר החינוך, אנו מצויים במצב מלחמה!", נכתב בעצומה - עליה חתמו כבר יותר מ-800 בני אדם, בקריאה שלא לפתוח את שנת הלימודים עקב המצב.

האם הכיתות יישארו ריקות? (פלאש 90 , נתי שוחט)
בארגון ההורים הארצי אמרו כי במקרה של ירי לא יתקיימו לימודים - אך הבהירו שמרבית בתי הספר והגנים ממוגנים, זאת לאחר סבב טלפוני שערכו. עם זאת, הבעייתיות היא הדרך לבית הספר - בה הילדים חשופים לחלוטין במקרה של אזעקה. עם זאת, לפי הערכת גורמים במערכת החינוך, להורים יש ממה לחשוש: כשליש ממוסדות החינוך ברחבי הארץ, כ-1,500, אינם ממוגנים לפי התקנים.