תחת אש: נערכים לשנת הלימודים החדשה

בעוד שבוע יסיימו הילדים ובני הנוער את חופשת הקיץ וישובו לבתי הספר. במוסדות החינוך בעוטף עזה וביישובים הסמוכים לרצועה מנסים להיערך לשנה החדשה, שעל פי ההערכות תחל תחת ירי הרקטות ופצצות המרגמה. בחלק מבתי הספר, יאלצו מאות תלמידים לרוץ יחדיו למרחבים המוגנים

בדרום מתכוננים ללימודים תחת אש: את החופש הגדול השנה ילדי עוטף עזה יזכרו בעיקר בגלל אזעקות הצבע אדום, נפילות של רקטות וריצות למרחבים המוגנים. כעת שואלים שם מה יקרה ב-1 בספטמבר?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הילד שלי נוסע לבית ספר לא ממוגן, אני מרגישה פחד משתק. גם בית הספר, גם הדרך לשם ובחזרה, אני פשוט מפחדת", אומרת איילת גולדנברג, תושבת נתיב העשרה, שהיא לא רק אם אלא גם מורה ומרכזת שכבה בבית ספר "שער הנגב" בו לומדים ילדי עוטף עזה.

לאיילת, כמו להרבה מורים אחרים, פונים הורים מודאגים שעוד כמה ימים יאלצו להחזיר את התלמידים לבית הספר אחרי החוויות הקשות של הקיץ. המורים הגיעו לבתי הספר כדי לפתוח ולהכין אותם לשנת הלימודים, אבל כמו כל התושבים הם מודאגים וחוששים.

ראשי הרשויות: "ללא מיגון לא יהיו לימודים"

הדרך למרחבים המוגנים ולמקלטים במוסדות חינוך רבים לא מרגיעה את ההורים. בתיכון האזורי מרחבים למשל, הדרך ארוכה הרבה יותר מ-30 השניות שפיקוד העורף מקצה להגיע למקלט. באזעקת אמת ירוצו 750 תלמידים לשני מקלטים, בבית ספר שכבר נחתו בסביבתו כמה רקטות. בבדיקה לקח 39 שניות רק לכמה בודדים, מה יקרה כשירדו מאות תלמידים במקביל?

חלק מהמורים בבתי הספר היו הבוקר בהלווית דניאל טרגרמן ז"ל בן ה-4. המורות כעת חושבות איך לקלוט את התלמידים החדשים, כשהן בקו החזית, ובמקביל ברשויות מאיימים שללא מיגון הולם - לא תיפתח שנת הלימודים.